НА ДАНАШЊИ ДАН: Перпероглу и Симанић школовали Будућност

У пуном „Пиониру“, кошаркаши Црвене звезде су 30. децембра 2018. године наговестили Подгоричанима шта их чека у плеј-офу. Звезда је у 13. колу АБА лиге савладала Будућност резултатом 86:72 и на најбољи могући начин привела не тако успешну годину крају.

Црвено-бели су одлично отворили утакмицу, а предњачио је фантастични Бориша Симанић. Гости су у наредне две четвртине успели да истопе Звездину предност и преокрену резултат, а у четврту четвртину се ушло са нерешеним резултатом. Тада на сцену ступа маестрални Стратос Перпероглу, који је и у овој , као и у првој утакмици одиграној у Подгорици, био најзаслужнији за тријумф. Изабраници Милана Томића су ношени подршком са трибина одиграли перфектну четврту четвртину, коју су добили резултатом 23:9 и тако под Томићевом командом непоражени у регионалном шампионату дочекали 2019. годину.

Најефикаснији у Звездином тријумфу био је Стратос Перпероглу. Прва виолина тима и Томићев човек од поверења, који је беспрекорно играо дерби мечеве, постигао је 23 поена. Бориша Симанић је додао 14 поена уз 12 скокова. Поен мање је уписао Били Берон, док је Маик Цирбес забележио 11 поена у победи свог тима.