НА ДАНАШЊИ ДАН: Пре 14 година Звезда победила Јанг Бојс са 3:0

Пре четрнаест година, фудбалери Црвене звезде остварили су победу у реваншу другог кола квалификација за Лигу шампиона савладавши швајцарског шампиона Јанг бојс са 3-0.

Утакмица је одиграна пред око 45.000 гледалаца, а занимљиво је да су сва три поготка црвено-бели постигли главом. Љупко Петровић је на терен извео следећи састав: Дишљенковић, Ђорђевић, Миладиновић, Дудић, Бишевац, Луковић, Баста, Јанковић, Миловановић, Жигић и Пантелић.

Госте је отворио Бојан Миладиновић шест минута пре одласка на одмор после центаршута Александра Луковића. Предност је у 49. минуту удвостручио Милан Дудић после одбијеног шута Бошка Јанковића, а потврду и пласман у треће коло, где ће наши фудбалери остварити једну велику победу и један још тежи пораз против ПСВ-а, у 69. минуту потврдио Никола Жигић закуцавањем лопте у мрежу на асистенцију Марка Перовића, само два минута након што је левоноги везиста ушао у игру.