НА ДАНАШЊИ ДАН: Пре 5 година ватерполисти Црвене звезде – шампиони Европе!

На данашњи дан 2013. године ватерполисти Црвене звезде су постали шампиони Европе, победом над екипом Југа резултатом 8:7 (2:2, 1:1, 3:3, 2:1). Меч је одигран пред препуним трибинима базена на Бањици која је то вече прокључала! Ватерполисти Црвене звезде нови су шампиони Европе.

Гости су на почетку утакмице брзо повели, када је Јановић матирао Шефика. Али су се наши ватерполисти брзо консолидовали, наметнули свој ритам, заиграли агресивније у одбрани и сигурно у нападу. Разабранио се сјајни Шефик, а прва два играча више умешно су искористили Пијетловић и Рађен за 2:1. Нису се предавали ни Дубровчани и преко Јоковића успели су да први део окончају мирољубиво – 2:2.

Друга четвртина је почела онако како су желели пулени Дејана Савића. Прлаиновић је први напад ефектно претворио у 3:2. Од тада су још агресивније заиграли у одбрани и гости. Успели су Дубровчани да спрече звездаше да два пута реализују играча више, а имали су и срећу када је Рађен погодио пречку. Звездаши су се бранили, нису дозволили гостима да се размахну. Ипак, Јановић је успео да омогући својим саиграчима да полувреме заврше поравнати на 3:3.

Права борба се видела у трећој четвртини. Наши ватерполисти су кренули жестоко и преко Страхиње Рашовића и Пијетловића успели да се одлепе на 5:3. Међутим, у тим тренуцима долази до изражаја искуство играча Југа. Прво је Бошковић успео да искористи два играча више за 5:4, да би Добуд и Јановић преокренули на 6:5. Срећом, Виктор Рашовић је узвратио за 6:6.

Још драматичнији су били последњих 8 минута. Вапенски је успео да донесе 7:6, али је Бошковић узвратио за 7:7. Када је било најважније Марко Аврамовић је са крила матирао Бијача за историјску победу од 8:7. До краја су гости на сваки начин покушавали да изједначе, али никако нису могли да савладају расположеног Шефика.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЈУГ 8:7
ОТВОРЕНИ базен: „Бањица“. Гледалаца: 4.500. Судије: Капути (Италија) и Ставридис (Грчка). Играч више: Ц. звезда 8 (5), Југ 7 (2). Два играча више: Југ 1 (1)
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шефик ( 15 одбрана), Страхиња Рашовић 1, Рађен 1, Ивошевић, Милићевић, Пијетловић 2, Аврамовић 1, Виктор Рашовић 1, Ранђеловић, Вапенски, Прлаиновић 1, Стојчић, Драксимовић.
ЈУГ: Бијач ( 7 одбрана), Врањеш, Бошковић 2, Јановић 3, Јоковић 1, Азеведо, Марковић, Бушље, Карач, Добуд 1, Ивовић, Мацан, Павловић.
По четвртинама: 2:2, 1:1, 3:3, 2:1