НА ДАНАШЊИ ДАН: Звезда добила Партизан, игравши завршницу са 4 кошаркаша!

На данашњи дан 2003. године, у четврфиналу Купа Радивоја Кораћа у Новом Саду, кошаркаши Црвене звезде добили су Партизан резултатом 105:99. Важна победа која је претходила великом успеху извојевана је упркос податку да је крај утакмице дочекала са свега 4 кошаркаша на паркету. У регуларном делу меча било је 90:90 (25:17, 19:24, 29:23, 17:26), да би победник био одлучен у додатних 5 минута.

Партизан је добро почео утакмицу и у трећем минуту су водили са 7:0, да би на истеку осмог минута предност износила 11 поена. До краја првог полувремена, Црвена звезда је успела да ухвати прикључак и на одмор се отишло резултатом 44:41.

Током већег дела другог полувремена Партизан је одржавао предност, која је неколико пута износила и више од 10 поена. У самом финишу утакмице Црвена Звезда је, међутим, успела да достигне предност ривала а минут и 10 секунди пре краја тројком Нормана Ричардсона и да стигне до првог вођства на мечу 90:89. Одмах у следећем нападу Хаус је направио пету личну грешку, али Чедомир Витковац није погодио за три поена у следећој акцији. Капитен Партизана Остојић био је затим фаулиран, али је искористио само једно слободно бацање за коначних 90:90, јер у последњем нападу „црвено-белих“ Александар Ђурић и Мирко Бјелица из повољних ситуација нису поентирали.

У продужетку је Црвена звезда имала десеткован тим јер су због пет личних грешака  изостали: Ракочевић, Богдановић, Радивојевић, Ђурић, Витковац и Мирковић, па је у игру морао да уђе и повређени Горан Јеретин. Шта више сам крај утакмице Звезда је због личних грешака на паркету имала свега 4 кошаркаша. Ипак црвено-бели су показали више концентрације у нападу и ангажовања у одбрани и тај део утакмице добили са 15:9. У последњем минуту Ђура Остојић, играч којег је те године Партизан отео Црвеној звезди са припрема, је промашио чак 4 слободна бацања.

Најефикаснији у победничком тиму био је Игор Ракочевић са 29 поена, док је Норман Ричардсон имао 13, а Лука Богдановић 12. Најефикаснији у Партизану био је Фредерик Хаус са 41, док је Ђуро Остојић имао 18, а Џералд Браун 15 кошева.

После утакмице тренер Црвене Звезде Змаго Сагадин изјавио је да је добро предвидео да ће победника одлучити бољи скок.

„Плашили смо се доминације Партизана у скоку, али испоставило се да смо у том сегменту били бољи од њих. У дербијима као што је овај најважније је задржати мирну главу, а моји играчи су у томе успели“, рекао је Сагадин на конференцији за новинаре.