НА ДАНАШЊИ ДАН: Звезда славила у Чачку после продужетка!

На данашњи дан пре 5 година кошаркаши Црвене звезде су победили екипу Борца у Чачку после продужетка, резултатом 78:70.

Чета Дејана Радоњића убедљиво је добила прво полувреме резултатом 19:36. Међутим, дошло је до пада у игри у трећој деоници и одличне партије играча Борца. Они су тај период решили у своју корист резултатом  26:13 и вратили се у игру. Црвено-бели су одржавали предност, али су домаћи искористили промашаје са пенала Нелсона и изборили продужетак. После 40 минута игре резултат је био 66:66.

Нелсон је везао 4 поена у наставку, надовезао се и Боби са четири поена, што је донело Звезди 6 поена предности, 68:74. Наставио је Нелсон у истом ритму, додао још четири поена и осигурао победу Звезди. Црвена звезда забележила је још једну победу у Суперлиги резултатом 70:78.

Борац Моззарт Спорт – Црвена звезда Телеком 70:78 (66:66 – 11:21, 8:15, 26:13, 21:17, 4:12)

Борац Моззарт Спорт: Аврамовић, Митровић, Чарапић, Маравић 4, Мареља 14, Гавриловић, Думић 7, Пешаковић 13, Албијанић 6, Цветковић 5, Протић 20, Радовић 1.

Црвена звезда Телеком: Ребић, Митровић 2, Лазић, Блажич 11, Симоновић 3, Марјановић 30, Раденовић 7, Катић 5, Нелсон 11, Џенкинс 5, Липовиј 4, Тејић.