НАПАД СИГУРАН, А ОДБРАНА БЕДЕМ: Звезда лако са Војводином!

Фудбалери Црвене звезде савладали су новосадску Војводину резултатом 2:0 у дерби мечу Суперлиге. Голове за Звезду постигли су Доналд и Канга, а наши момци су још једном сачували своју мрежу, коју је данас стицајем околности бранио Супић!

Звезда је меч против новосадског ривала започела са Супићем на голу, због повреда Борјана и Кахримана. Осим тога, црвено-бели из Београда су дерби утакмицу почели у готово најјачем саставу. Првих десетак минута трајало је испитивање снага и мирна игра, да би се темпо појачавао како је прво полувреме одмицало. Звезда је полако, али сигурно преузимала иницијативу и преко бокова покушавала да пронађе пут до мреже Војводине. Прва велика шанса десила се у 14. минуту када је Боаћи шутирао искоса, Роцков одбио лопту на коју је натрчао Родић који је требало рутински да је спроведе у полупразну мрежу, али је уместо тога шутирао право у чувара мреже Војводине који је сачувао своју мрежу.

Следећа прилика десила се осам минута касније, када је Славољуб Срнић шутирао са двадесетак метара, али је Роцков поново био сигуран. Велика брига настала је међу навијачима Звезде када је Владан Милојевић морао да изврши принудну измену и Гобељића убаци уместо Родића који се повредио и биће под знаком питања за гостовање Келну. Ипак, наше момке није омела повреда саиграча и у високом ритму су наставили прво полувреме. Контролисали смо средину, добијали смо дуеле, а у 26. минуту је Радоњић промашио оно што се теже промашује него реализује – Стојковић је протутњао по десној страни и упослио Радоњића на петерцу, а он је лопту послао мало поред стативе. Звезда је, ипак, иницијативу успела да материјализује преко Доналда који је гол постигао на асистенцију Ричмонда Боаћија чиме је Звезда повела са 1:0. Голу је претходила и статива Канге, а свеукупан утисак је да је Звезда на полувреме могла да оде и са убедљивијом предношћу од 1:0 иако Војводина евидентно није дошла у Београд да се брани.

У наставку игре црвено-бели су одржали инцијативу успостављену у првом делу игре и желели су да дуплирају предност како би што мирније привели меч крају. Могло је то да се догоди већ у 51. минуту када је Боаћи лепо прошао по десном крилу, одлично „заломио“ свог чувара, али уместо да добаци лопту самом Канги, одлучио се за ударац који је био изблокиран. Низале су се прилике и после тога и видело се да је Црвена звезда квалитетом, у овом тренутку, далеко изнад Војводине, али је то морала и да капитализује у виду новог поготка.

Када гол нисмо могли да пронађемо из близине, окренули смо се шутевима са дистанце, а свој нови погодак у дресу Црвене звезде постигао је Гелор Канга – упутио је сјајни Габонац пројектил у 63. минуту који Роцков није могао да ухвати. Била је то „жабица“ која је лепо одскочила и завршила у левом углу за нову радост Звездиних Делија. Милојевић је одлучио да ротира једне од кључних играча нашег тима, те су Канга и Радоњић своје место на терену средином другог дела игре уступили Пешићу и Аџићу. Видело се на лицима наших момака да жесток ритам утакмица узима данак, али су играчи у црвено-белим дресовима максимално професионално одрадили своје обавезе и практично рутински решили дерби утакмицу, чиме су цементирали лидерску позицију на табели. Посебно је импресивна чињеница да на још једном мечу нисмо примили гол, што је још једна потврда енормног напретка у тимској одбрани, о чему смо недавно и писали.

Звезду наредне недеље чека меч Лиге Европе у Келну, док у Суперлиги наставља обавезе гостовањем Напретку, првог октобра.