Нова победа Копенхагена у данском шампионату пред реванш са Звездом

Копенхаген реванш утакмицу трећег кола квалификација за Лигу шампиона са Црвеном звездом дочекује у добром расположењу. Солбакенови изабраници су забележили и пету победу данском првенству. Копенхаген је на свом стадиону савладао Лингби резултатом 2:0, а у центру пажње био је Винд, двоструки стрелац на овом мечу.

F.C. København official twitter

Копенхаген је задржао максималан учинак на старту првенства, а Винд је наставио тамо где је стао на „Маракани“. Јонас Винд затресао је мрежу Лингбијевог гола у два наврата. Копенхаген је повео његовим голом на самом старту другог полувремена, а 20-огодишњи Данац је у 60. минуту по други пут био прецизан и тако решио питање победника.

Дански шампион је на терен против Лингбија изашао у саставу:

• Јонсон
  • Бартолец, Папајанопулос, Нелсон, Овиједо
  • Биел, Томсен, Фалк Јенсен, Фишер
  • Винд, Сотириу

Солбакен је све три измене направио у везном реду. Фишера, Фалк Јенсена и Биела су у другом полувремену заменили Зека, Стаге и Дарами.