Нови пораз рукометаша у „Шумицама“

Рукометаши Црвене звезде и Обилића затворили су 19. коло Суперлиге Србије у београдској хали „Шумице“. Црвено-бели су продужили црну серију и од почетка пролећног дела сезоне не знају за победу, а реми са Мокром Гором у 16. колу једини је позитиван резултат. Утакмица је завршена резултатом 29:26, а гости захваљујући победи над Звездом сада беже црвено-белима 4 бода и први су тим који се налази у безбедној зони.

Иако је почетак обећавао, није се славно завршило. Повела је Црвена звезда 3:1, Љубеновић био сигуран на голу, уз неколико интервенција, а затим смо видели резултатску клацкалицу. До 25. минута је било изједначено – 11:11. Испољили су црвено-бели старе бољке, неискоришћен седмерац и неколико зицера, што је екипа Обилића умела да искористи, па је головима Милоша Ивошевића на одмор отишла са два гола предности – 12:14.

У другом полувремену, Звезду је у игри одржавао Иван Хорват, али није успевао да анулира много грешака у организацији игре. Још један неискоришћен ударац са седам метара и четири чисте ситуације које је одбранио капитен и голман гостију Радовић, који је проглашен за играча утакмице. Обилић је контролисао и ситуацију на паркету и резултат, а гост је предност одржавао захваљујући Милану Ћоровићу и Растку Аничићу. Звезда је успела да приђе на минус од два гола, али је Аничић дуплирао предност свог тима и потврдио победу.

У последњем минуту, Радовић је одбранио још један седмерац и након тога зицер Љубојевића, али је тада већ било превише касно за било какав исход осим пораза црвено-белих. На крају, Обилић је славио у веома битној утакмици 29:25.

За Црвену звезду су по 6 пута погађали Иван Рајичевић, Иван Хорват и Петар Бугариновић.

Црвеној звезди следи борба за опстанак кроз плеј-аут, а црвено-бели у 20. колу Суперлиге Србије путују у Нови Пазар.