Од сјаја до очаја и назад, Звезда победила Валенсију

У оквиру 12. кола Евролиге Црвена звезда је после великог преокрета, на гостујућем терену савладала екипу Валенсије резултатом 86:82.

Црвена звезда је одлично отворила меч и после неколико уводних минута прешла у вођство које је расло све до 18. минута када је на семафору било 11 разлике. Међутим од тог момента Валенсија до крај аполувремена прави серију 9:0 и на одмор се одлази срезултатом 40:38.

У другом полувремену Валенсија наставља са истим темпом док су кошаркаши Звезде безуспешно покушавали да пресеку серију шутевима споља. На терену као да је постојао један тим све до 33. минута када је на семафору стајао резултат 72:59 у корист Валенсије. И од тог момента је постојао један тим али то је био тим Црвене звезде који прави серију 17:0. У неизвесној завршници Валенсија успева да опет дође до предности од једног поена али Звезда поенима Рочестог и Фелдина са линије слободних бацања долази до изузетне победе. Битну улогу у последњим моментима меча имали су Антић и Давидовац, као и до тад неприметни Милко Бјелица који је успео пре свега на дефанзивном плану, да донесе превагу на Звездину страну.

Црвено-бели уписали су трећу везану победу у Евролиги, па након 12 одиграних мечева имају скор од пет победа и седам пораза, чиме су се приближили пласману међу осам најбољих екипа такмичења. Тим Црвене звезде предводио је препорођени Џејмс Фелдин са 26 поена и 5 асистенција, Рочести са 13 и Антић са 10 поена. Ипак не би требало изоставити пословично борбеног Лазића, све бољег Дангубића као и откровење ове сезоне Дејана Давидовца који је постигао две тројке без промашаја.

Валенсија је уписала девети пораз чиме дели најлошији скор Евролиге са Ефесом и Арманијем.Наредни меч Црвена звезда игра 19. децембра у Истанбулу против Фенербахчеа.