Одбојкаши повели у ЦЕВ Купу Изазивача!

Одбојкаши Црвене звезде направили су први корак ка пласману у осмину финала ЦЕВ Купа. Црвено-бели су на гостовању у Бијељини савладали Радник резултатом 3:0, по сетовима 25:27, 18:25, 19:25 у првој утакмици европског такмичења.

Црвено-бели су од старта меча стелкли предност. Водила је Звезда 8:4, а затим и 11:6. Наши одбојкаши су током већег дела сета одржавали стечену предност са старта меча, а средином првог сета, црвено-бели одбојкаши су водили са 16:11. Уследила је серија домаћина, који је делимично успео да смањи Звездину предност. У финишу сета одбојкаши Звезде су водили 22:18, а онда је екипа Радника повезала пар поена и унела неизвесност. Радник је стигао до изједначења, а резултат је био 23:23. Потом је домаћин имао и сет лопту. Звезда је успела да се извуче из неугодне ситуације, преокрене ситуацију у своју корист и први сет добије резултатом 27:25.

У другом сету се водила равноправна борба све до половине сета. При резултату 12:12, црвено-бели су нанизали 5 поена и стекли капиталну предност. Одбојкаши Звезде су паметном и одговорном игром држали ривала на дистанци, а потом у самој завршници сета додатно увећали предност. Црвено-бели су рутински привели сет крају и повели са 2:0, а резултат у другом сету био је 25:18.

Радник је боље ушао у трећи сет за који ће се испоставити да је и последњи. Водио је домаћин са 6:2, али није успео да сачува предност. Врло брзо је Црвена звезда стигла до изједначења. Након што су црвено-бели сустигли домаћина, играо се поен за поен. Звезда је направила нову серију и повела са 19:15, а до краја су наши одбојкаши одржавали предност и трећи сет је отишао у њихову корист резултатом 25:19.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Лазар Додић са 15 освојених поена. Двоцифрен је био и Немања Машуловић са 10 освојених поена.

Реванш меч шеснаестине финала ЦЕВ Купа Изазивача игра се у Београду у среду, 5. децембра. Утакмица се игра на Бањици, а почетак меча је заказан за 19 часова.