Одбојкаши преокретом до четвртфинала Купа

Одбојкаши Црвене звезде су се пласирали у четвртфинале Купа Србије након преокрета. Црвено-бели су на домаћем паркету били бољи од екипе ВА-014 Баувезен, а меч је завршен резултатом 3:2.

Звезда није добро ушла у сусрет и већ од средине првог сета је била у заостатку. Константно су Звездини одбојкаши јурили резултат, али црвено-бели никако нису успевали да стигну до изједначења. Први сет су Ваљевци добили резултатом 25:23.

Звезда је у наставку заиграла знатно боље и стекла предност коју је одржавала током целог сета. Експресно су црвено-бели стигли до изједначења у сетовима, а овај су наши одбојкаши добили резултатом 25:18.

Поново је уследио сет у којем су гости пружили бољу игру од домаћина. Средином сета је екипа из Ваљева прва стекла осетнију предност. Звезда је успела да се приближи, али су налет црвено-белих гости одбили новом серијом. Имали су Ваљевци 6 меч лопти. Прве две су Звездини одбојкаши успели да спасу, али су онда направили сервис грешку, а сет је окончан резултатом 25:20 за госте.

Схватили су Звездини одбојкаши да је враг однео шалу и да им се смеши испадање уколико не поправе игру. Ухватили су црвено-бели можда и последњи воз на овом мечу и средином четвртог сета остварили предност коју су одржавали све до његовог краја. Резултат је био 25:19.

Одлучујући сет је у потпуности припао нашим одбојкашима. Од старта су стекли предност и чврсто држали конце у својим рукама. Серијом од 5 поена су стигли до предности од 9:4. Након доброг сервиса Николе Петровића Звезда је водила и са 12:6, а у тим моментима је деловало да ће црвено-бели на миран начин привести овај сет крају. Ипак, није могло без драме у утакмици од пет чинова. Везали су гости три поена, а нервоза је почела да се увлачи међу наше одбојкаше. Андоновић је поеном прво донео четири меч лопте, а потом блокадом одвео Црвену звезду у наредну рунду такмичења. Коначан резултат у петом сету је био 15:10.

Коректор Лазар Додић био је најефикаснији играч нашег тима са 28 освојених поена.

Одбојкаши Црвене звезде у петак, 12. октобра, од 19 часова играју меч 3. кола БПШ Суперлиге Србије против Младог радника у Београду.