Одлука о титули и пласману у Евролигу пада у Пиониру!

Кошаркаши Црвене звезде претрпели су пораз и у другој утакмици која се играла у „Морачи“. Будућност се вратила после 0:2 и изборила мајсторицу која ће се по први пут играти у финалу АБА лиге. Домаћин је у четвртој утакмици финалне серије славио са 84:80.

Звезда је баш као и у утакмици која се играла две вечери раније водила на полувремену, а Будућност је у наставку успела да преокрене резултат. Звезда је водила током скоро целе утакмице, а на полувремену је имала 3 поена предности и резултат 38:33. Могла је Звездина предност бити и већа, али је Ерл Кларк у последњој секунди погодио невероватну тројку која му је подигла самопоуздање, па је у наставку заиграо знатно боље у односу на остатак финалне серије. Фаје и Берон су гурали Звезду ка четвртој титули и повратку у Евролигу, а 2 минута пре краја на сцену ступа Норис Кол. Будућност на крилима америчког плејмејкера преокреће резултат и враћа серију у Београд.

У тиму Црвене звезде најефикаснији је био Били Берон са 24 поена, 4 скока и 3 асистенције. Мо Фаје је бриљирао у четвртој утакмици. Постигао је 14 поена, ухватио 7 лопти и поделио 4 асистенције. Огњен Добрић је као и Фаје уписао 14 поена. Будућност је до победе предводио Норис Кол са 31 поеном. Следио га је Едвин Џексон са 23 поена, а Ерл Кларк је убацио 15 поена.

Пета утакмица финалне серије игра се у понедељак од 19 часова у хали „Александар Николић“.