ОВО ЈЕ ЗВЕЗДА: Црвено – бели носе два гола предности у Праг!

Ово је Звезда! Победа која се чекала годинама, а која поред резултата још више радује приступом, пожртвовањем, карактером… Црвена звезда – Спарта Праг 2:0 (1:0).

Црвено – бели на реванш у Праг носе предност од два гола разлике. У феноменалној атмосфери пред 32, 816 гледалаца, наш тим је славио у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу Европе против Чешке екипе. Изабраници Владана Милојевића одиграли су феноменалан меч, који је одисао беспрекорном тактичком зрелошћу и дисциплином, у игри без иједне грешке, што је на крају резултирало да скупоцени легионари из Прага погнуте главе напусте стадион „Рајко Митић“.

Од самог старта утакмице, наши играчи су играли као у трансу. Кидисали су на противнички гол и стезали обруч око гола ривала. У првих 10 минута, Звезда је створила три озбиљне прилике пред голом Дубравке и гол је у тим тренуцима висио у ваздуху. У 13 минуту, на генијалан и лукав пас Канге, Боаћи је умакао противничкој одбрани и послао лопту у мрежу, што је довело до тоталног делиријума на стадиону. Звезда је током читавог тока утакмице контролисала меч и дешавања на терену, а предност је дуплирана средином другог дела игре. У 65. минуту, Боаћи је одиграо пас ка Канги, који је са неких 20-ак метара шутирао под саму пречку гола Спарте. Лопта је била хируршки прецизна пошто је само „лизнула“ горњи део гола и након тога завршила у мрежи.

Имала је Звезда прилика да до краја постигне још један гол. Поготово остаје жал за приликом Радоњића. Млади репрезентативац дебитовао је вечерас за наш тим и одмах је демонстрирао вансеријски таленат. У 72. минуту је фантастично прошао поред ривала, и из мртвог угла послао лопту кроз ноге голману. На жалост, лопта је завршила на стативи, иако је добар део стадиона помислио да је био гол. Звезда је имала још пар прилика до краја утакмице да повиси резултат, али није било промена.

Звезда је одиграла одличну и зрелу партију, и више него заслужено носи капитал од два гола предности на реванш. Демонстрирали су наши играчи партију која задовољава европске стандарде и наговестили да се овог лета игра другачији фудбал у Љутице Богдана. Фудбал који „мирише“ на групну фазу.