Партизан голом у последњим секундама меча нанео Звезди нови пораз

Рукометаши Црвене звезде доживели су пораз и у другом овосезонском „вечитом дербију“. Црвено-белима је Партизан „украо“ бод у последњим тренуцима утакмице, а стрелац победоносног гола за црно-беле био је Стевановић, који је проглашен играчем утакмице. Партизан је славио са 30:29, а био је то трећи пораз Звезде овог пролећа у домаћем првенство.

Рукометаши Звезде су боље отворили сусрет и повели су са 2:1, али је Партизан  врло брзо преокренуо резултат и водио током целог првог полувремена. Црно-бели су константно увећавали своју предност, а средином првог дела игре су стигли до 4 гола предности. Црвено-бели су били пасивни у нападу, а већину голова су постигли са крилних позиција преко Љубојевића и Рајичевића. Партизан је у последњем минуту отишао на +6, а на полувремену је водио 20:14.

Звезда је у наставку заиграла знатно боље, пре свега агресивније у одбрани. Љубеновић је у пар наврата одбранио јако тешке шутеве рукометаша Партизана, а Звезда је преко Петрића почела да „топи“ предност црно-бели. Пришли су црвено-бели на 2 гола заостатка, а после гола Бугариновића, заостатак је био минималан. Стевановић је одржавао предност гостију у финишу меча. Љубојевић је реализовао седмерац и на 7 минута до краја Звезда је поново пришла на гол заостатка – 26:27. Звезда је стигла до изједначења преко Николића, који је прецизним ударцем са левог крила коначно неутралисао предност Партизана. Гости су већ у следећем нападу поново повели, а онда је Петрић лансирао прави пројектил и донео Звезди ново изједначење. Партизан је до новог вођства дошао преко Стевановића из седмерца, а Николић је био први у контри и постигао гол вредан ремија. Ипак, Стевановић је у последњим секундима меча Партизану донео победу. Звезда је постигла гол, али је претходно истекло време, па се гол Херцеговца није рачунао.