Победа на пролећној премијери!

Наши фудбалери савладали су Војводину са 4:0 (2:0) у првој званичној утакмици у 2019. години и на најбољи могући начин започели други део сезоне.

Где је Црвена звезда стала у децембру прошле године, наставила је у првом овогодишњем званичном наступу. Сва три бода освојена су у 22. колу Суперлиге головима двоструког стрелца Ричмонда Боаћија, а по један погодак дело је Вељка Симића и Милана Павкова, па су црвено-бели на прави начин кренули у нове изазове.

Шеф стручног штаба Владан Милојевић одлучио је да на пролећној премијери међу стативама буде Борјан, одбрамбену четворку чинили су Стојковић и Савић, односно новајлије Милуновић и Гајић, у везном реду су деловали Јовичић и Чаушић, испред њих Бен, Марин и Симић као офанизвни трио, и Боаћи као најистуренији нападач.

Звездином игром дириговао је маестро Марко Марин, који је имао и шут из слободњака са нешто више од 20 метара у доњи леви угао, али је голман Роцков крајњим напором сачувао мрежу. Ипак, био је немоћан средином првог полувременаСјајно смо комбиновали после прекида, Бен је одиграо повратни пас у средину, лопта је дошла до Боаћија и он је погодио доњи леви угао за 1:0 у 23. минуту.

Само четири минута касније Звезде је дуплирала скор преко Вељка Симића, којем је сјајно асистирао Марко Марин, док је 23-годишњи офанзивац потом прошао Роцкова и лако поентирао.

Било је и у другом полувремену неколико лепих акција, Марин је само једним покретом тела успевао да се ослободи више чувара, али је изостала правовремена завршница. Домаћин је повисио на 3:0 у 68. минуту када је још једном мрежу Новосађана затресао Боаћи.

Недуго затим мало је недостајало да се Јирка нађе у великој шанси, није лопта на време стигла до њега, па је он проиграо Боаћија чији је снажан ударац са дистанце отишао поред стативе.

До краја је Павков заменио двоструког стрелца, док је Иванић попут Милуновића, Гајића и Јирке уписао деби у црвено-белом дресу уласком уместо Симића у самом финишу утакмице. Тако је шеф Милојевић поред уписаног тријумфа на делу видео и четворицу зимских новајлија на пролећној премијери, док је тачку ставио Павков на још једно фантастично додавање Марина за коначних 4:0.