Победа рукометаша за крај лигашког дела Суперлиге

Рукометаши Црвене звезде су у последњем колу лигашког дела Суперлиге Србије савладали Шамот 65 из Аранђеловца у „Шумицама“ са 27:25.

Црвено-бели су лигашки део домаћег првенства затворили са две узастопне победе. Звезда је у претходном колу славила на гостовању у Пожеги, а потом је пао и Шамот у 22. колу, па црвено-бели у нешто бољем расположењу улазе у плеј-аут.

Црвено-бели дрес је у утакмици са Шамотом поново обукао Бојан Палевић. Током већег дела првог полувремена виђена је резултатска клацкалица. Играло се гол за гол. Звезда је у два наврата успевала да се одлепи и стекне прво два, а затим и три гола предности, али су се гости вратили у меч захваљујући грешкама рукометаша Звезде и на одмор се отишло са резултатом 12:12. У наставку је Шамот први стигао до предности. Прва половина другог полувремена протекла је у егалу, да би црвено-бели у финишу направили серију 3:0 и обезбедили нови тријумф, а коначних 27:25 поставио је Радојичић.

У тиму Црвене звезде три играча су по 6 пута погађала мету – Никола Николић, Иван Хорват и Матија Николић.

Током наредне две недеље рукометаши Црвене звезде ће се припремати за плеј-аут док је на снази репрезентативна пауза, а црвено-бели у 1. колу плеј-аута Суперлиге дочекују Мокру Гору. Прва и друга екипа ће обезбедити статус у друштву најбољих и наредне сезоне, док ће трећепласирана и четвртопласирана екипа наредне сезоне играти у Супер Б лиги.