Победа у дербију, повратак Доналда и Владанов јубилеј

Црвена звезда је славила у 157. вечитом дербију са 2:1 и тако стекла девет бодова предности у односу на вечитог ривала.

Црвена звезда је славила у 157. вечитом дербију са 2:1 и направила је џиновски корак ка освајању шампионске титуле. Одлична игра нашег тима, поготово у првом полувремену, крунисана је са два прелепа гола Радоњића и Пешића, који су на крају били довољни за тријумф. Звезда је од самог старта успоставила висок ритам и поставила се као газда на терену. Доминирала је поседом и теренском иницијативом, а лопта је буквално „цртала“ по травнатом тепиху. Играло се течно, брзо, на прву… Звезда је играла модеран фудбал, исти онакав који ју је красио током Лиге Европе. Црвено-бели су били бољи од вечитог ривала и у претходним дуелима ове сезоне, али су тек у трећем дуелу успели да валоризују бољу игру и остваре тријумф над црно-белима који чекамо две године.

Мичел Доналд се вратио на терен. Након више од месец дана паузе због проблема са здрављем, Звездин капитен се нашао у протоколу за меч са Партизаном и уписао 105. меч у нашем дресу, након којег је постао странац са највише одиграних мечева у црвено-белом. Леп и заслужан јубилеј за нашег Мича, који победу и јубиларни меч неће памтити по лепом. Наиме, он је провео на терену тек нешто више од 15 минута, пошто је искључен у 97. минуту меча. Након гола Партизана из пенала, Доналд је капитенски стао у одбрану нашег голмана и одбио насртаје омаленог Суме из редова црно-белих. Судија Грујић је окарактерисао то као грубост и Доналда послао у свлачионицу пре времена.

Још један јубилеј је прослављен на вечитом дербију. Владан Милојевић је водио 50. пут Црвену звезду са клупе као шеф стручног штаба. Лепо признање за нашег тренера, који се потрудио да га обележи победом над вечитим ривалом. Иако је могао да калкулише и „чека“ ривала, Владан је наредио тоталну офанзиву која је резултирала са два постигнута гола након 20 минута игре. Звезда је одиграла једно од најбољих полувремена ове сезоне и доказала да јој нема премца у нашој Суперлиги. Владану честитамо на малом јубилеју и надамо се да ће предводити црвено-беле и наредних сезона.