Пораз Црвене звезде од Панатинаикоса

Црвена звезда је у оквиру 27.кола најјачег европског клубског такмичења изгубила од атинског клуба резултатом 91:71. И поред убедљивог пораза радују добре партије Давидовца и Омића.

Од самог старта атински зелени су кренули агресивно  и скоро пола четвртине држали Црвену звезду на само два поена постигнутих закуцавањем Лесора. Ипак крајем четвртине уласком Омића у игру Звезда успева да дође до поена. Панатинаикос је држао двоцифрену предност и увећавао је све до задње четвртине. У једном омемнту великом серијом наши кошаркаши успевају да смање заостатак и на 13 поена разлике али то је било максимум који је Звезда вечерас могла да постигне. Звезда је ово био 16. пораз ове сезоне, док је ПАО остварио 16. победу и бориће се за пласман међу прва четири места, који доноси предност домаћег терена у четвртфиналу такмичења.

Најрасположенији у тиму Црвене звезде су били Дејан Давидовац са 17 и Ален Омић са 15 постигнутих поена. За најбољег играча утакмице можете гласати на нашем форуму.