Пораз рукометаша у вечитом дербију

Рукометаши Црвене звезде поражени су у „вечитом дербију“ у 6. колу рукометне Суперлиге Србије. Партизан је славио са 27:26 на Бањици пред око 1 500 гледалаца.

Рукометаши Црвене звезде су поразом у „вечитом дербију“ уписали трећи пораз у сезони. Ово је четврти узастопни пораз у „вечитим дербијима“ рукометаша Црвене звезде. Звезда је након пораза задржала 8. место на табели.

На почетку меча екипе су биле изједначене и након уводних 10 минута деловало је да ће тако протећи и остатак меча. Ипак, након бројних грешака у додавањима играча Звезде, домаћин долази до осетније разлике. Црно-бели су у првом полувремену користили сваку грешку црвено-белих. Шотић је у пар наврата након контранапада тресао мрежу Звездиног голмана. Током првог полувремена, Партизан је имао максималних +4. Управо се са том разликом и отишло на одмор, а резултат на полувремену био је 16:12 за домаћина. Најрасположенији за игру у редовима Црвене звезде били су Давор Лаковић и Иван Рајичевић.

На почетку другог полувремена, Партизан је стигао и до 5 голова предности. У тим тренуцима је деловало да је победник првог овосезонског „вечитог дербија“ решен, али су се Звездини рукометаши постарали да се у меч врати неизвесност и да у финишу буде драматично на Бањици. Звезда је постепено паметнијом игром топила предност ривала. У последњих 10 минута, црвено-бели су ушли са минималним заостатком. Успела је Звезда да дође и до изједначења. Лако се могло догодити да меч оде на другу страну, али су исхитрене одлуке и „дечје болести“ Перуничићевом тиму однеле победу. На 5 минута до краја суђен је казнени ударац Партизану који га је реализовао, а Звезда је следећа 2 минута играла са играчем мање. Убрзо су црвено-бели погрешили у пасу, то је резултирало новим примљеним голом и сва надања су за трен распршена.

Код Звезде је најефикаснији био Лаковић са 5 погодака, а пратили су га Рајичевић и Пешић са по 3 постигнута гола. Најефикаснији у домаћем тиму био је Стевановић са 6 погодака, а гол мање постигли су Шотић и Бандука.

Рукометаши Црвене звезде у 7. колу у „Шумицама“ играју против Рудара.