Пораз Звезде у Ливерпулу

Фудбалери Црвене Звезде су поражени у утакмици трећег кола Лиге шампиона од енглеског Ливерпула 4:0(2:0).

Наша екипа је оставила нешто повољнији утисак него пре три седмице у Паризу. Новом поразу је кумовало и лоше суђење немачке судијске шесторке.

Црвено бели су ушли добро у меч, и били су јако агресивни, отежававши везни ред енглеза да дође до Борјановог гола.

Звездину мрежу је начео Роберто Фирмино. Шаћири је избацио Робертсона у празан простор, шкот је центрирао у срце шеснаестерца где је Фирмино неометано послао лопту иза Борјановог леђа. Играо се 20. минут.

После прекида Ебесилија, Бабић је имао шансу за изједначење али је шутирао преко гола.

Ливерпул је у наставку утакмице држао контролу утакмице и непрестано се играло на Звездиној половини.

До другог гола Ливерпул је стигао пред сам крај првог полувремена. Шаћири је спустио једну лопту Салаху у Звездином казненом простору па Египћанин није било тешко да слабијом десном ногу заврши акцију.

Почетак другог полувремена и одмах пенал за Ливерпул. После једног дуела,више ремпловања, Стојковића и Манеа, сенегалац је пао у казненом простору, а главни судија је уважио сугестију помоћника иза гола и досуђен је престрого пенал. Салах опет погађа и утакмица је у тим тренуцима била већ решена.

Црвена звезда је тотално пала у тим тренуцима и није имала решења за Ливерпулов  пресинг и немачког судију који је скандалозно судио.

После једног слободног ударца, Бена је лопта погодила у главу па у руку и опет је суђен дискутабилан једанаестерац. Мане је узео лопту у руке , ставио на пенал али је Борјан сјајно одбранио.

Ливерпул је ипак стигао до четвртог гола у 80. минуту преко Манеа који се искупио за промашени пенал ,те је поставио коначних 4:0 за актуелног вицешампиона Европе.

Победа Ливерпула је апсолутно заслужена али и превисока, јер је немачки судија томе пуно допринео.Ливерпул је квалитетнија екипа, али оваква помоћ им је заиста неопходна.

У другој утакмици у нашој групи, ПСЖ и Наполи су ремизирали у Паризу 2:2.

Црвена звезда следећу утакмицу у Лиги шампиона игра за две недеље против Ливерпула, али овај пут у Београду.