Повратак рукометаша на победнички колосек

Рукометаши Црвене звезде су се издигли након пораза у „вечитом дербију“ и уписали трећу победу у Суперлиги, а другу у „Шумицама“. Звезда је у 7. колу домаћег првенства савладала Рудар из Костолца резултатом 34:26.

Црвено-бели су новом победом успели да „побегну“ од зоне која води у у плеј-аут. Рукометаши Црвене звезде након 7 кола имају освојених 7 бодова, а у Суперлиги су забележили по 3 победе и пораза и један реми.

Звезда је добро отворила сусрет и брзо стигла до 3:0. Наставили су црвено-бели у истом ритму и стигли до 5:2. Уследио је одговор Рудара, који је успео да изједначи резултат. У тим моментима је тим из Костолца пружао квалитетнију игру, а то је резултирало преокретом и вођством гостију. Рудар је водио са 10:9 и обе екипе нису успевале да стигну до значајније предности све до двадесетог минута игре. У последњој трећини првог дела игре се нарочито истицао Лаковић, који је био покретач Звездине игре, али и серије од 4 гола црвено-белих, након које је Звезда поново имала предност. Рукометаши Звезде нису срљали као у неким претходним утакмицама. Паметно су градили игру и чували резултат. Имали су црвено-бели и +5, а да су били хладнокрвнији у завршници контранапада, предност је могла бити знатно већа. Звезда је на велики одмор отишла са предношћу од 4 гола, а резултат је био 17:13.

У наставку игре, црвено-бели су контролисали ситуацију на паркету. Градили су резултат и головима у серији повећавали предност. Звезда је у највећем делу другог полувремена имала седам голова предности. Лако су црвено-бели у другом полувремену могли имати и двоцифрену предност и тријумфовати са већом разликом. Коначан резултат био је 34:26.

Најефикаснији је био Далибор Ђорђијевић са 7 голова, Давор Лаковић је постигао 6, а Никола Николић и Петар Бугариновић по 4 гола.

Црвена звезда у 8. колу рукометне Суперлиге Србије гостује екипи Обилића.