ПРОЛЕЋНА ПРЕМИЈЕРА – Звезда креће са Бановог брда

Двомесечној паузи ближи се крај. Фудбалско првенство Србије наставља се за викенд, а на пролећној премијери фудбалери Црвене звезде гостују Чукаричком, тиму са којим су спустили завесу на јесењи део шампионата. На Бановом брду ће тренерски деби на клупи црвено-белих имати Дејан Станковић, а меч 21. кола између Чукаричког и Звезде дерби је рунде.

Утакмица се игра у суботу, 15. фебруара, од 14:30, а карте за мали градски дерби биће пуштене сутра у продају. Благајне на стадиону на Бановом брду радиће у петак од 12 до 18 часова, као и у суботу од 10 до почетка утакмице. Цена улазнице за источну трибину износи 400, а за западну 500 динара. Карте за сектор Б на источном делу трибине могу се купити и на благајнама стадиона „Рајко Митић“ у петак од 10 до 16 часова, а за дерби 21. кола Линглонг Суперлиге Србије у продају ће укупно бити пуштено 3.470 улазница.

Шеф струке Црвене звезде за меч са Чукаричким неће моћи да рачуна на дефанзивца Милана Гајића и португалског нападача Томанеа, који су задобили повреде на тренингу по повратку са припрема из Турске и одсуствоваће од 7 до 10 дана.

Навијачи и играчи црвено-белих су у последњем колу (заосталом) јесењег дела на „Маракани“ прославили титулу јесењег првака. Звезда је у првом делу шампионата била боља од Чукаричког резултатом 3:1, а црвено-беле су до победе водили головима Милуновић, Павков и Вукановић, док се за госте у стрелце уписао Лука Стојановић, који је Борјана савладао ударцем са пола терена. Владан Милојевић и његови изабраници су током јесени забележили само два неуспеха у српском првенству. Црвено-бели су зимску паузу дочекали на лидерској позицији са 55 освојених бодова из 20 утакмица (18 победа, реми и пораз). Први пратилац црвено-белих који каска за шампионом Србије 11 бодова је вечити ривал. Војводина је сакупила 42 бода, а наредни Звездин ривал 40 бодова.

Два тима су последњи пут одмерила снаге на Бановом брду у 32. колу плеј-офа Суперлиге Србије претходне сезоне, а домаћин је славио упркос вођству Звезде од 2:0 после 20 минута игре. Сада већ бивши играч црвено-белих, Марко Марин, отворио је домаћи тим, а Бен је повисио на 2:0 из пенала. Чукарички се брзо консолидовао и до полувремена поравнао резултат. Мудрински је смањио на 2:1 на асистенцију Стојановића у 22. минуту, а потом се и реванширао Луки Стојановићу, који је екипи са Бановог брда донео изједначење. Коначних 3:2 у наставку поставио је још једним голом Огњен Мудрински на асистенцију Доцића, који је пред овај меч имао само речи хвале за српског шампиона:

„Победа против Црвене звезде је искрено можда и нешто најлепше што можете да остварите у српском фудбалу. Али, прилично смо опрезни пред дуел са њима, још ни не знамо ко је у каквој форми. Оно што публика која дође на стадион, а надам се да ће он бити испуњен до последњег места, може да очекује јесте добар и отворен фудбал, са опредељењем обе екипе да се боре за победу“.