Прва победа рукометаша у пролећном делу шампионата!

Рукометаши Црвене звезде су коначно остварили победу у пролећном делу првенства. Црвено-бели су низали поразе од када се сезона наставила, а до прве победе су стигли против фењераша Слоге. Црвена звезда је у Пожеги славила резултатом 30:22.

Црвено-бели су управо против Слоге уписали последњу победу у Суперлиги Србије. Од тада су прошла четири месеца, а током тог периода, рукометаши Звезде су одиграли 10 утакмица и морали су да чекају поновни дуел са Слогом да би прекинули низ утакмица у којима не знају за победу.

До средине првог полувремена видели смо игру гол за гол, изједначену борбу, коју је пратио и егал резултат – 6:6. Уследила је серија Црвене звезде која је променила ток меча и испоставиће се отворила пут до победе. За 10 минута Звезда је постигла 6 голова, повела 13:7 и са истом разликом и отишла на одмор између два полувремена – 15:9.

У другом полувремену, Звезда је контролисала ситуацију на паркету, имала сигурну предност и први пут до осам голова предности дошла у 50. минуту голом Ивана Хорвата – 24:16. Максималну разлику је одржавала до краја сусрета, а коначан резултат поставио је Матија Николић за 30:22, шесту победу у Суперлиги.

У тиму Црвене звезде најефикаснији је био Душко Херцеговац са 6 голова. Петар Бугариновић, Петар Панић и Никола Николић су постигли по 4 гола, а Иван Рајичевић, Иван Хорват и Матија Николић су по 3 пута погађали мрежу ривала.

Црвена звезда последњи меч лигашког дела Суперлиге игра већ у петак од 18 часова у „Шумицама“, а наредни противник јој је Шамот.