Раднички поновио партију из Купа Србије и савладао Звезду у Крагујевцу

Ватерполисти Црвене звезде уписали су први пораз у Суперлиги Србије. Црвено-бели су после два уводна тријумфа у домаћем шампионату поражени у Крагујевцу. Раднички је у 3. колу Суперлиге у СЦ „Парк“ славио са 13:12.

Ватерполисти Радничког из Крагујевца по други пут ове сезоне су били бољи од Црвене звезде. Тим из Крагујевца је претходно у четвртфиналу Купа Србије елиминисао Црвену звезду, а после тог сусрета Дејан Савић је поднео оставку. Неколико месеци касније испоставиће се да би Раднички новим тријумфом могао да лиши Звезду предности домаћег терена у плеј-офу и прве позиције. После ове победе Крагујевчана, Раднички је избио на прву позицију са 16 бодова. Шабац има бод мање, али и утакмицу мање, а Звезда заузима треће место уз 13 освојених бодова.

Црвена звезда је добро отворила утакмицу. Црвено-бели су повели погоцима Васића и Перковића, али је до краја прве четвртине Раднички преокренуо резултат направивши серију 3:0. Домаћин је после прве деонице водио 4:2, а испоставиће се да ће му до краја та разлика бити довољна за другу победу над Звездом у сезони. Раднички је током целог меча држао Звезду на дистанци, у једном моменту водио чак и 11:7, али су ватерполисти Звезде последњу четвртину добили резултатом 6:4, имали прилику да дођу и до бода, али је домаћин одиграо фантастично у фази одбране, сачувао предност и освојио бодове.

Иван Гусаров бриљирао је у победи Радничког са 6 постигнутих голова, а уз њега се као јунак Крагујевчана може истаћи и прошлогодишњи чувар мреже Звездиног гола, Лазар Добожанов. У тиму Црвене звезде четворица играча су се по два пута уписала у стрелце – Танкосић, Шулц, Максимовић и Перковић.