Рапсодија црвено-белих у Новом Месту

Кошаркаши Црвене звезде забележили су још једну убедљиву победу у регионалној АБА лиги. Црвено-бели су у 14. колу регионалног такмичења славили у Новом Месту, а Звезда је савладала Крку резултатом 96:66. Црвена звезда је захваљујући новој победи остала једини непоражени тим и након 14 одиграних утакмица.

Звезда је утакмицу 14. кола АБА лиге отворила тројком Симанића на асистенцију Регленда. На старту меча, оба тима су била шутерски расположена. Прве поене за домаћи тим у дворани „Леон Штукељ“ постигао је Лалић, а после друге тројке Звездиног крилног центра, црвено-бели су стигли до предности од 8:4. Након што је Цирбес погодио под фаулом, Лука Лапорник, први стрелац Крке на „Јадрану“, убацио је прву тројку за домаћина. Из добре одбране проистекла је контра Звезде, а актери су били Регленд и Берон. Звезда је стигла до 17:9, а Симон Петров је позвао тајм-аут. Уследио је период у којем се играло у споријем ритму и са нешто више грешака у односу на почетак меча. Перпероглу је Звезди у последњем минуту након продора и полагања први пут на мечу донео двоцифрену предност. Звезди је припала прва четвртина резултатом 22:13.

Друга четвртина започела је блокадом Оџа, али је Крка ипак успела да понетира из тог напада. Најбоље се под Звездиним кошем снашао Фифолт. Почетком друге четвртине у стрелце су се уписали и Човић и Давидовац. Крка је узвратила са две тројке. Прво је погодио Маринели, а потом и Цинац са велике раздаљине. Томићу ништа друго није преостало него да затражи тајм-аут. Мини одмор и савети су уродили плодом и већ у следећем нападу је Човић поентирао након продора. Марко Кешељ је потврдио још једном да је у доброј форми и у два напада за редом погодио за три поена. Звездину серију 10:0 прекинуо је Лапорник поенима након офанзивног скока. Огњен Добрић је у Новом Месту заиграо после месец дана и постигао тројку у првом нападу по уласку на паркет. Берон је учинио исто, а затим је Добрић погодио нову тројку, а Звезда је отишла на +23. Шкедељ је у последњој секунди погодио ван баланса са полудистанце, а на одмор се отишло са 52:31.

Звезда је друго полувреме отворила баш како је окончала прво – новом тројком. Након продора Берона, уследио је излазни пас америчког бека, а Бранко Лазић је постигао своје прве поене са омиљене позиције. Затим је Симанић погодио нову тројку, а онда је виђен најлепши потез у досадашњем току меча. Регленд је уочио Симанића самог, а овај је након „небеског“ скока укуцао лопту у кош. Лапорник је и на овом мечу био најрасположенији играч Крке и након нове тројке је постао први двоцифрени у редовима домаћина. Средином треће деонице у стрелце се уписао и млади Јарц, а потом је виђена још једна сјајна сарадња Регленда и Симанића, који је и на овом мечу био најистакнутији појединац. Крка је у наставку успела делимично да „истопи“ Звездину предност, а 10. тројку за црвено-беле је погодио преискусни Грк. Црвена звезда је крајем треће четвртине заиграла са петорком која је преломила утакмицу са Лиможом, а у последњу четвртину се ушло са резултатом 69:54.

Црвено-бели су последњу четвртину отворили поенима Човића из наскока, а убрзо је Перпероглу још једном погодио за три поена. Петрову ништа друго није преостало него да поново позове тајм-аут. Звезда се константно држала на око 20 поена предности. Средином четвртине и Ђапа је постигао тројку, а у следећем нападу истом мером са идентичне позиције је одговорио Кешељ. Шансу је добио и Душан Ристић, а након продора Добрића по чеоној линији и паса у корнер, Кешељ је стигао до четврте тројке. Већ у следећем нападу Марко Кешељ је постигао нову тројку, а Звездина предност је наставила да расте. Питање победника одавно је било решено, а једина непознаница била је коначан резултат. Након што је Ристић погодио са линије за слободна бацања, сви играчи Звезде су се уписали у стрелце. Кешељ је претходно постигао шесту тројку, а Звезда је у дворани „Леон Штукељ“ савладала Крку резултатом 96:66.

Марко Кешељ био је најефикаснији играч на овом мечу. Он је убацио 20 поена (6/7 за 3), пратио га је Симанић са 17 поена, а двоцифрени су били и Човић и Перпероглу са по 11 поена. У тиму Крке, Балажиц је био најучинковитији са 13 поена. Следили су га Лалић са 12 и Лапорник са 10 поена.