Распуцани након паузе, Пешић прекинуо пост и браћа Илић

Црвена звезда остварила је две убедљиве победе протекле недеље. Најпре је савладала Динамо из Врања са 5:0 у 1/16 финала Купа Србије, да би након тога уследила и убедљива победа против Мачве од 4:0 у 13. колу Супер Лиге.

РАСПУЦАНИ НАКОН ПАУЗЕ

Фудбалерима Црвене звезде очигледно је пријао рад у Словенији и пауза у првенству, пошто су након боравка у Термама Чатеж, обавезе у Купу Србије и Супер Лиги одрадили на врло ефикасан начин. Звезда је у претходна два меча постигла девет погодака и пласирала се у осмину финала домаћег Купа, док је у првенству убележила победу након пораза у Крушевцу. Игра Звезде у ова два меча је била на изузетном нивоу. Играчи су „летели“ тереном, стварали шансе и постизали голове, а да је било и више среће, вероватно би сада писали о двоцифреном броју голова. Поред добре игре, радује и разноврсност у игри и што се у листу стрелаца уписао велики број играча. Добра форма целокупног тима радује пред изазовима који су пред изабраницима Владана Милојевића.

ПЕШИЋ ПРЕКИНУО ДВОМЕСЕЧНИ ПОСТ

Александар Пешић је на мечу против Врањанаца прекинуо голгетерски пост након два месеца без затресене мреже. Наш нападач је добро ушао у сезону, постигао је пет голова у првенству и гол у Краснодару, али од тог тренутка мрежа је за њега постала зачарана. Ипак, иако без гола, то се није осећало у његовој игри. Звездин Нишлија је улазио у шансе, али није показивао нервозу због пропуштених прилика. Да је сигуран како ће се вратити у голгетерску серију, показују и акције где је у чистим ситуацијама асистирао Аџићу за голове. Многи нападачи би у тим приликама шутирали на гол, док је Пешић показао висок ниво тимске одговорности и колектив ставио на прво место. Што само потврђује добру сарадњу и међуљудске односе у нашем тиму. Пешић је постигао гол и имао две асистенције на Куп мечу, а да је криза иза њега, потврдио је на мечу против Мачве. Одлично је играо и сарађивао са Боаћијем, а у 52. минуту се уписао у листу стрелаца на асистенцију Радоњића.

БРАЋА ИЛИЋ

Браћа Илић су стартовала први пут ове сезоне у Звездиним дресовима и демонстрирала због чега ће у будућности носити опрему Манчестер ситија. Иван Илић је играо против Динама из Врања у Куп утакмици, док је Лука Илић играо против Мачве у првенственом дуелу. Оба играча су показала свој раскошан таленат. Илићи су пружили добру и квалитетну игру, иако је реч о изузетно младим играчима. За нијансу запаженији утисак је оставио Лука Илић. Фантастични везиста је постигао свој првенац у дуелу са шабачком Мачвом. Он је у 89. минуту меча, одлично „поклопио“ одбијену лопту и послао је у сам ћошак Мачвиног гола. Талентовани играч је могао и раније да се упише у листу стрелаца, пошто је у првом полувремену његов шут из слободног ударца прохујао поред гола, док је у наставку игре направио потез више у доброј ситуацији испред гола ривала.