Рукометаши елиминисани из Купа Србије!

Рукометаши Црвене звезде поражени су у осмини финала Купа Србије. Црвена звезда је гостовала у Крагујевцу, а екипа Радничког 1964 имала је предност током целе утакмице и на крају убедљиво славила, а резултат је био 27:20. Рукометаши Црвене звезде су и ове године, баш као и претходне елиминисани у раној фази такмичења упркос томе што су имали отворен жреб и на папиру лаког противника, како у овој фази Купа, тако и у наредној.

Домаћин је у пуној хали „Језеро“ успео да избори пласман у четвртфинале Купа Србије и показао да се не налази случајно на лидерској позицији Супер Б лиге.

Велики пех доживео је Владимир Димић који је због повреде стопала морао да напусти сусрет. Накнадно ће се утврдити степен повреде.

Раднички је од старта био у предности до које је дошао серијом од четири гола и коју је одржавао током целог тока сусрета. Имали су Крагујевчани у већем делу првог полувремена плус од пет голова разлике у односу на црвено-беле, постизали голове у мини серијама, да би Владимир Димић постигао гол за 14:8 након првих 30 минута.

Покушавали су рукометаши Црвене звезде да се као и протеклог викенда врате у меч након великог минуса на полувремену и успевали мало по мало да преполове предност домаћих и стигну до минуса од два гола у 41. минуту, (18:16). Нажалост, уследила је повреда Димића приликом доскока у једном нападу, Раднички је успео да се поново одлепи, а Црвена звезда није искористила три везана ударца са седам метара. Звезда је била пуних седам минута без постигнутог гола, Раднички је у том интервалу постигао пет. Вуковић је донео максималних плус 8 свом тиму, а Стефан Петрић са седам метара поставио коначних 27:20.

У редовима Црвене звезде најефикаснији је био Стефан Петрић са 6 голова. Димић је постигао 4 гола, а стрелац 3 поготка био је капитен Рајичевић.

Рукометаши Црвене звезде у суботу, 23. фебруара, у оквиру 17. кола Суперлиге Србије у хали „Шумице“ дочекују екипу Партизана.