Рукометаши Звезде поражени у Новом Пазару

Рукометаши Црвене звезде поражени су у дворани „Пендик“ од Новог Пазара у оквиру 20. кола Суперлиге Србије резултатом 34:32.

Црвено-бели су наступили у доста подмлађеном саставу, без најискуснијих: капитена Рајичевића због повреде и Далибора Ђорђијевића који преговара о трансферу. У тиму  такође због повреда није било ни Душана Херцеговца и Петра Панића. Прилику су добили момци из Звездине школе.

Од 13 играча у ростеру, 7 играча је поникло у Црвеној звезди, а како то бива искуство је „преварило“ младост. Нови Пазар је у периоду од 11. до 20. минута серијом од 7 голова стигао до велике предности – 13:5. Звезда се држала у уводних десет минута, али је Нови Пазар искористио своје предности и дошао до великог вођства које је одржавао до краја првог полувремена – 19:12.

Црвена звезда у пролећном делу сезоне се углавном „буди“ у другом полувремену, а тако је било и овог пута. Нови Пазар је имао максималних 9 голова предности у 34. минуту – 23:14 и контролисао ситуацију на паркету до 50. минута, када је било извесно да ће победом обезбедити наступ у плеј-офу. Ипак, црвено-бели се нису предавали, и у последњих 10 минута су показали да им искуства недостаје, али не жеље и талента. Серијом од четири гола, Звезда је преполовила минуса за пет минута, да би утакмицу завршила серијом од три гола за коначних 34:32.

Црвена звезда је постигла 20 голова у другом полувремену, 7 у последњих 10 минута, и поред чињенице да су били у великом заостатку, то није сломило њихов дух пред крцатом двораном.

У тиму Црвене звезде најефикаснији је био Иван Хорват са 8 голова. По 6 су постигли Стефан Петрић и Никола Николић. У стрелце се 4 пута уписао Бугариновић, а по 3 пута мрежу Пазараца тресли су Туфегџић и Матија Николић.

Црвена звезда у 21. колу Суперлиге Србије путује у Пожегу. Наредни ривал јој је Слога која у текућој сезони није услепа да освоји ни бод и „закуцана“ је за дно табеле.