Рукометни дерби: Партизан бољи од Звезде у Шумицама

Рукометаши Црвене звезде изгубили су у вечитом дербију играном у „Шумицама“. У 17. колу Аркус лиге, Партизан је славио резултатом 27:24.

Вечитим дербијем затворено је 17. коло, а у меч су боље ушли рукометаши Звезде који су имали предност у уводним минутима сусрета. Звезда је повела голом Родића, а потом су свирани седмерци на обе стране терена. Партизан је повео 4:3 после искључења Рајичевића, а до прве осетније предности дошао је у ситуацији када је имао два играча више. Црвено-бели нису дозвољавали ривалу да се одлепи све до завшнице полувемена. Иван Хорват је вукао Звезду, а Партизан је на полувреме отишао са предношћу 13:10. У наставку су играло у серијама. Црно-бели су водили 16:11, да би Звезда изједначила у 45. минуту – 17:17. Гости су одговорили серијом 3-0, Звезда се није предавала и поново је пришла на гол заостатка – 21:20, али је Партизан одбио и тај налет и славио 27:24. За играча утакмице проглашен је бивши играч Црвене звезде, Стефан Петрић.