Рутинска победа на старту првенства!

Фудбалери Црвене звезде рутинском победом су отворили нови шампионат. Савладана је екипа Радничког из Ниша са 3:0.

По веома тешком и спарном времену, екипа Црвене звезде приказала је добру игру и славила је против нишког Радничког са 3:0. Стрелци за наш тим били су Александар Пешић и Славољуб Срнић, који се два пута уписао у листу стрелаца.
Шеф стручног штаба нашег тима „промешао“ је састав за ову утакмицу. Владан Милојевић је изоставио Рикардиња и Боаћија (ушао у другом полувремену) док није могао да рачуна на Ле Талека због суспензије. Изостанак поменутих играча се није осетио, пошто је наш тим добро контролисао меч и није дозволио противнику да нас угрози.
Звезда је у првом полувремену пропустила неколико шанси и могла је комотно да постигне више голова, али је изостала реализација. Александар Пешић је сам пропустио две стопостотне шансе у првих пола сата игре. Најпре је у 2. минуту изашао сам на голмана, и у ситуацији 1 на 1 шутирао преко гола. У 29. минуту је на добру сарадњу Канге и Стојковића, центаршут са стране пребацио преко гола са свега пет метара. Ипак трећа је била срећа. Звезда је притискала Раднички пред крај полувремена, погодила и стативу након шута Канге, да би минут касније Пешић постигао гол. Аџић се добро снашао на на левој страни, убацио лопту у петерац где се најбоље снашао Пешић.
У истом ритму је почело и друго полувреме. У 47. минуту је Канга погодио пречку након шута са дистанце, да би у 56. минуту Славољуб Срнић повисио резултат на 2:0.
Након грубе грешке играча Радничког, Срнић се најбоље снашао и лопту убацио поред голмана у празну мрежу. Након тога, наш тим је смањио гас и одиграо доста лежерније последњих пола сата игре. У том периоду, Раднички је припретио у пар наврата, али без озбиљнијих опасности по наш гол. Коначан резултат је постављен у 87. минуту. Срнић је лепо прошао по левој страни и са 10-ак метара од гола Браћа, шутирао у даљи угао.

Звезда је остварила примаран циљ и на старту првенства уписала је победу и освојила три бода. Посебно радује сигурност у игри, па наш тим у одличном расположењу ишчекује четвртак и меч са Спартом из Прага.