Шабац за прву, Звезда за пету титулу првака државе

Црвено-бели имају прилику да по пети пут постану шампион Србије, а Шапцу су апетити порасли после освајања Купа Србије и неће се задовољити само трофејем у том такмичењу, већ желе да после првог освојеног пехара у својој историји постану по први пут и шампион Србије.

Звезди је у минулој сезони за длаку измакла титула, а црвено-бели желе да врате пехар у своје витрине након пет година. Од тада је Црвена звезда два пута завршавала као другопласирана, док су се Шапчани по први пут пласирали у финале Суперлиге.

Шабац је тек након бољег извођења петераца пред својим навијачима изборио финале и елиминисао Партизан, док су наши ватерполисти тријумфовали у обе утакмице против Радничког из Крагујевца. Зведа је у те две утакмице показала да је у доброј форми и да је на максималном броју обртаја пред финалне битке, као и да је спремна да први пут од 2014. године подигне трофеј намењен најбољем у Србији.

Ватерполисти Црвене звезде и Шапца су у текућој сезони одиграли две утакмице, а оба тима су по једном славила. Црвено-бели су победили у Шапцу голом Танкосића у последњем минуту, резултат је био 9:8. Шапчани су пред крај Регионалне ватерполо лиге успели да се реванширају црвено-белима за пораз у свом граду, а у Београду је било 13:10. Два тима се нису састала у домаћем првенству јер су се бодови и гол разлика из регионалног шампионата преносили у домаће првенство. Шабац је завршио групну фазу као првопласирани, а освајач Купа Србије је захваљујући победи над Војводином у последњм колу претекао Црвену звезду и обезбедио себи предност домаћег терена у финалној серији против црвено-белих.

Прва утакмица финала игра се данас од 20 часова и 30 минута на градском базену у Шапцу, а колико интересовање влада за ову утакмицу, говори и то да је домаћин одлучио да постави и монтажне трибине иза голова за ову утакмицу. Друга утакмица финалне серије игра се у суботу, 1. јуна, у Београду. Евентуална мајсторица ће се играти 5. јуна у Шапцу.