Седма победа кошаркаша у Суперлиги

Кошаркаши Црвене звезде остварили су и седму победу у групној фази Суперлиге. Црвено-бели су у Железнику савладали Златибор резултатом 83:57.

Црвено-бели су добро отворили и ову утакмицу у Суперлиги, баш као и претходних шест, а први поени били су тројка Добрића. Запажену улогу на старту имао је и Звездин горостас, Мајкл Оџо. Златибор је до средине прве четвртине успео да ухвати прикључак захваљујући погођеним тројкама. Риверс и Берон су погодили за три поена, а Звезда је први пут стекла двоцифрену предност. Гости су у другој четвртини заиграли агресивније и одлучније у нападу, погодили неке тешке шутеве и пришли на пар поена заостатка. У тим моментима једини расположени за игру у нашем тиму био је Филип Човић. Воркапић је погодио тројку, Златибор је пришао на поен заостатка, али је Берон већ у следећем нападу вратио тројку. После добре сарадње Берона и Оџа уследило је снажно закуцавање Оџа под фаулом, а Звезда је на полувремену водила 44:35.

Прве поене у другом полувремену постигао је Ристић на асистенцију Берона. Звезда је поново имала двоцифрену предност, а након тројке Фајеа, црвено-брли су поново имали максималних +14. Гости су у другом полувремену прве поене постигли после 5 минута игре. Томић је у наставку дао шансу играчима који су имали мању минутажу током сезоне, а Риверс и Човић задавали главобољу противнику у тренуцима када су били на паркету. У финишу утакмице се разиграо и Немања Ненадић и дао допринос новој победи. Звезда је привела меч крају и славила резултатом 83:57.