Шенгелија срушио Звезду, нови пораз у неизвесној завршници

Кошаркаши Црвене звезде забележили су нови пораз у Евролиги пошто су у неизвесној завршници поражени од екипе Басконије резултатом 81:85. Звезда је током већег дела утакмице губила али је успела да направи серију пред крај утакмице, чак и да поведе, али је лоша одбрана кумовала новом поразу пошто Звезда није успела на крају да се одбрани од центарске линије гостију која је на овој утакмици углавном радила шта је хтела у нападу.

Обе екипе су биле расположене у нападу на почетку утакмице. Сјајни Милко Бјелица је отворио утакмицу са 5 поена али је и Басконија лако долазила до поена у рекету за резултатски егал на средини четвртине (9:9). Наставак утакмице је у потпуности припао гостујућој екипи, која је захваљујући лошој одбрани Звезде и олако поклоњеним слободним бацањима кренула у серију од 8:1 па је тренер Алимпијевић био приморан да затражи тајмаут. Звезда се разбудила и заиграла нешто боље, Јовановић је својом борбеношћу под кошем стигао до офанзивног скока и прекинуо Звездин пост у нападу, Уертас је узвратио тројком, али је у последњем минуту Звезда направила мини серију од 5:0 продорима Рочестија и Добрића. Утисак је покварио прелако примљен кош на крају четвртине па је прва четвртина завршена резултатом 17:22.

Звезда је успела да подигне ниво игре у нападу и да тако одржи корак са Басконијом у другој четвртини. Јовановић и Фелдин су заједно убацили 8 поена, прикључио им се и сјајни Огњен Добрић, али наша екипа никако није успевала да повеже редове у одбрани која није успевала ништа да одбрани у рекету, а посебно се истакао искусни Токо Шенгелика са својих 12 поена на полувремену. Звезда је поенима Јанковића уз фаул пришла на само два поена разлике (32:34) после чега долази до потпуног распада у Звездиној игри на обе стране терена, Басконија је серијом од 12:0 стигла до прве двоцифрене предности. Матиас Лесор је успео да својим поенима прекине овај период доминантне игре Басконије која је одмах узвратила новим лаким поенима. Добром одбраном у последњем нападу и поена под кошем Рочестија и Лесора, Звезда је успела да смањи разлику на једмоцифрен број поена на полувремену (38:47). Колико је лоша била одбрана Звезде у рекету говори податак да је Басконија убацила 9/12 кошева у самом рекету (додуше и Звезда је имала солидних 11/17 али је погодила само једну тројку из осам покушаја).

У трећој четвртини Звезда је напокон мало поправила своју одбрану, дошла до неколико лаких украдених лопта и успела да после пар минута напокон направи серију од 6:0 тројком Јанковића и поенима Добрића уз фаул (48:52). Басконија је зауставила Звезду продором Бебуе, Лесор на другој страни није успео да реализује поене под кошем па је резултатска разлика неко време била на око 6 поена разлике. Покушао је Алимпијевић честим ротацијама да одржи ниво игре своје екипе али чим је одбрана опет мало попустила Басконија је вратила двоцифрену предност. Поенима Лесора под кошем Звезда је пришла на 7 поена разлике пред последњу деоницу (57:66).

Звезда је отворила последњу четвртину тројкама Фелдина и Давидовца али је лоша одбрана Звезде и расположени Бебуа спречили Звезду да смањи предност. Али је преокрет висио у ваздуху и Лесор и Давидовац су покренули екипу на обе стране терена, и серијом од 10:0 ( осам поена Лесора) Звезда напокон преокренула утакмицу и повела 75:73. Басконија је затим убацила 5 везаних поена али је Добрић убацио тројку. Басконија је везала две тројке из ћошка али је Лесор са линије за слободна бацања увео утакмицу у неизвесну завршници минут и по пред крај утакмице (79:81). Добрић је при овом резултату промашио полагање, а лако примљеним поенима у рекету Басконија је отишла на великих 4 поена предности (79:83). Одличном акцијом из тајмаута Бјелица је стигао до лаког полагања 40 секунди пред крај утакмице. Звезда ипак није успела да одбрани последњи напад Басконије, хладнокрван је био Токо Шенгелија који је својим шутем за 2 поена пресудио нашој екипи и нанео нови пораз Звезде у Евролиги.