Шести пораз ватерполиста у Лиги шампиона

Ватерполисти Црвене звезде још једном су поражени у елитном такмичењу. Црвено-бели су у 6. колу Лиге шампиона дочекали мађарски Ференцварош, а гост је славио са 15:6 и Звезди нанео шести пораз.

Ференцварош је из првога напада стекао предност, а утакмицу у Београду голом је отворио Мезеи. Српски репрезентативац, Стефан Митровић, дуплирао је предност гостију. Средином прве четвртине, Андриа Битадзе је постигао први гол за Звезду на мечу и смањио на 2:1. Први од пет његових голова постигао је Јангер, а прва четвртина завршена је резултатом 3:1. У другој четвртини је виђена доста чвршћа игра, а средином те деонице, након искључења Илића, нови гол за госте постигао је Варга ударцем преко блока. Васић је успео да смањи предност „Фрадија“, а на полувреме се отишло са резултатом 4:2.

Звезда је на самом старту другог дела успела да приђе на гол разлике. Капитен Поповић је снажним ударцем из даљине савладао Вогела. У тим тренуцима Звезда је имала своје шансе, није их реализовала, а гост је знао да то казни. Из добре одбране играча Ференцварша проистекле су контре, а прву од многих реализовао је Денеш Варга. До краја четвртине погодио је Јаншик, а потом и Jангер два пута. Последњу четвртину обележиле су бројне контре и збирно 10 голова. Илић је голом отворио четврту четвртину, а за Звезду су стрелци у до краја били још Поповић и Васић. Голови су се низали као на траци, а поред Варге, Јаншика и Јангера, у стрелце су се уписали и Гор-Нађи и Мартон Вамош. До последњег минута резултат је био 13:6, а онда је гост за 40 секунди постигао још два гола и на крају славио са 15:6.

Ференцварош су до победе водили Јангер са 5 и искусни Денеш Варга са 4 гола. Код Звезде су се по два пута у стрелце уписали капитен Поповић и Васић, а противничку мрежу су по једном тресли Илић и Битадзе.

Ватерполисти Звезде ће и у 7. колу које је на програму 23. јануара бити домаћини, а црвено-белима у госте долази Егер.