Силна Звезда до прве победе!

Ватерполисти Црвене звезде су на базену „Милан Гале Мушкатировић“ потопили Сплићане за прву победу у сезони. Црвено-бели су сјајном игром током већег дела меча у потпуности надиграли екипу ПОШК-а и славили са 11:7.

Изабраници Дејана Савића су коначно одиграли како се од њих очекује и у 6. колу Регионалне ватерполо лиге забележили прву победу. Црвено-бели једино у првој четвртини нису били бољи ривал, да би већ од средине друге стекли предност и одржавали је до краја меча.

„Вртић“ Дејана Савића је предводио талентовани Кристијан Шулц. Звездин бисер је 6 пута тресао мрежу противника и био централна фигура на базену подно Калемегдана. Он је вукао остатак тима када црвено-белима ништа није полазило за руком.

Звезда је прву већу предност стекла при крају првог полувремена када је повела са 5:3. Црвено-бели су промашили петерац, а потом повисили на 6:3. ПОШК је одмах узвратио и смањио на 6:4. Звезда је при резултату 8:6 убацила у већу брзину и у наредних пар минута сломила отпор ривала. Црвено-бели су последњу четвртину добили резултатом 3:1 и са 11:7 савладали Сплићане.

У редовима Звезде најефикаснији је био Кристијан Шулц са 6 постигнутих голова, а по једном су мрежу тресли Танкосић, Максимовић, Васић и Љубеновић.

Звезда је првом победом побегла са самог дна табеле и претекла ПОШК и Партизан. Црвено-бели након овог тријумфа заузимају 8. позицију.

У наредном колу које је на програму 1. децембра, ватерполисти Звезде путују у Котор где ће се састати са екипом Приморца.