Стотка у Пиониру! Звезди довољно полувреме против Крке!

Кошаркаши Црвене звезде остварили су нову убедљиву победу у 2020. години. Црвено-бели су након Бајерна демолирали и Крку. Звезда је славила резултатом 101:77 у 14. колу АБА лиге и уписала осми тријумф у регионалном такмичењу.

Драган Шакота је извео следећу стартну петорку: Лорензо Браун – Били Берон – Бранко Лазић – Бориша Симанић – Огњен Кузмић.

Звезда је одлично започела утакмицу. Били Берон је експресно дошао до пет поена. Црвено-бели су серијом 9-0 отворили утакмицу, а Коузи је постигао прве поене за госте. Мини-серију Крке прекинуо је полагањем Лазић. Звезда је на старту утакмице релативно лако долазила до поена и цела стартна петорка се уписала у листу стрелаца. Црвено-бели су били растерећени, али не и максимално фокусирани, а на крају прве четвртине Звезда је имала предност 25:18 захваљујући серији погодака Симанића.

Другу четвртину поенима је отворио Паоло Маринели. За црвено-беле се у АБА лиги по први пут у стрелце уписао Пантер, који је против Олимпијакоса у Евролиги имао успешан деби. Звезда је средином другог периода дошла до двоцифрене предности. Коузи је повезао две тројке и преполовио Звездину предност, а Драган Шакота је затражио тајм-аут. Крка је фантастично шутирала и то ју одржавало на свега пар поена заостатка. Импресивна је Звезда била у нападу, али је у одбрани било превише пропуста, па се на одмор отишло са резултатом 50:47. Закуцавање Рамљака у самом финишу полувремена било је најлепши потез на утакмици, а другу четвртину је затворио Пашалић тројком уз звук сирене.

Ни Крка, ни Звезда нису реализовали прве нападе у другом полувремену, а Симанић и Лазић су се први уписали на семафору у наставку. Марвин Џоунс је на Симанићево закуцавање одговорио закуцавањем под фаулом. Звезду је Берон новом тројком одвео на двоцифрену предност, коју црвено-бели нису имали од средине друге деонице, а Анзуловић је реаговао тајм-аутом. Шутем са дистанце Звезда је наставила да увећава предност, а Рамљак је са два везана коша спустио на 65:55. Средином треће четвртине искључен је Иван Рамљак, који је у тим моментима био једини расположен за игру у тиму Крке. Звезда је задржала високе проценте шута, као и разлику и у четврту четвртину је ушла са предношћу 79:63.

Звезда је у четврту четвртину ушла са максималних +16 и победа је била на видику. Црвено-бели су озбиљније приступили утакмици у наставку, а Берон је потврдио и у завршној четвртини да је ово његово вече. Владимир Штимац је у финишу трећег периода размонтирао Крку под кошем, покушао је да се награди тројком, али није погодио. После тројке Пантера из корнера за 85:65, Анзуловић је позвао нови тајм-аут. Изабраници Драгана Шакоте су се у потпуности опустили, а у четвртој четвртини се скинуо и Мајкл Оџо и по уласку на терен се одмах уписао у стрелце. Звезда је до краја пробила и границу од 100 поена и стигла до новог убедљивог тријумфа – 101:77.

Најефикаснији у Звездином тријумфу био је Били Берон са 16 поена. Следили су га Симанић и Давидовац са 13  и Лазић са 12 поена. Лорензо Браун стао је надомак дабл-дабл учинка (8 поена и 11 асистенција). Свих 12 играча у Звездином тиму уписало се у стрелце. Код Крке је најефикаснији био Коузи са 19 поена, а двоцифрени су били и Маринели, Рамљак и Џоунс.