Трећа победа на припремама

Победнички низ на зимским припремама је настављен, пошто су наши фудбалери тријумфовали  против Аустрије из Беча резултатом 3:0, у склопу припрема за пролећне изазове, након што су претходно победили Акритас на Кипру (8:1), односно Нордхаузен у Анталији пре два дана.

Шеф стручног штаба Владан Милојевић овај пут је одлучио да меч почну: Борјан, Стојковић, Савић, Милуновић, Родић, Јовичић, Чаушић, Бен, Марин, Вукановић, Боаћи. Минутажа није била равномерно подељена као у претходна два случаја, већ су појединци одиграли целу утакмицу. Касније је тренер Милојевић направио неколико измена. Најпре су ушли Гобељић, Јирка и Симић, који су заузели крилне позиције, а Бен је отишао у средину иза шпица.

Било је простора и за тактичке промене, па је тако Хајдин приликом уласка у игру отишао на левог бека, Гобељић је био задњи везни, Милијаш мало испред, а Јирка и Симић заменили места на боку.

Дуел је обележио Ел Фарду Бен, стрелац за вођство из једанаестерца, и асистент приликом поготка Немање Милуновића, док је коначан резултат поставио Срђан Бабић.

Прва одлична прилика за Звезду била је у 19. минуту када је Боаћи из непосредне близине снажно шутирао и готово погодио голмана Лучића. У наставку акције Марин је оборен у казненом простору, али судија није показао на пенал.

Иако арбитар Јагар први пут није показао на белу тачку, јесте у 24. минуту када је Вукановићев покушај главом заустављен руком у петерцу. Рутински је Бен извео најстрожу казну, мирно је са пенала послао лопту у доњи десни угао за 1:0.

И свега два минута било је довољно у другом полувремену за нови гол. Јирка је изнудио фаул, Бен идеално центрирао а Милуновић из петерца послао лопту главом у мрежу за 2:0.

У самој завршници успели смо још један прекид да претворимо у погодак за коначних 3:0 – Милијаш је одлично извео корнер, а Бабић је био највиши у скоку, главом проследио лопту у мрежу и ставио тачку на утакмицу.

Следећу проверу фудбалери Звезде имају 2. фебруара против Лудогореца.