А у Лондону мук (ВИДЕО)

На данашњи дан пре 35 године Црвена звезда је елиминисала Арсенал у трећем колу Купа Уефа.

После прве утакмице на Маракани наш тим је имао предност од 1:0 голом који је постигао Цвијетин Благојевић.

Арсенал је анулирао предност голом Сандерленда у 68. минуту да би наш тим обезбедио пролазак 15 минута касније феноменалним голом Савића.

– Лепота тог изједначујућег поготка који је одвео Звезду у четврфинале у ствари лежи у лепоти читаве изведене акције. У тој акцији која је кренула од нашег гола учествовао је готово читав тим Црвене звзеде. Наши играчи су додавањем освајали простор и све то време Енглези нису успели да пипну лопту! – рекао је Дуле Савић и наставио:

– Моја реакција на сјајан Благојевићев центаршут, ударац и погодак, проистекли су из такве игре. Захваљујући тој акцији тај гол је био проглашен за најлепши погодак у тој сезони у свим такмичењима под окриљем УЕФА. Тај гол је постао и заштитни знак читаве моје каријере и био веома значајан за цео наш фудбал. Ушао је и у књигу „Теорија и тактика фудбала“ у којој су Енглези доказали да је то апсолутно савршено изведен полу-волеј.