Уз звук сирене до новог ремија!

Ватерполисти Црвене звезде наставили су серију утакмицама у којима нису поражени. Црвено-бели су након ремија у „вечитом дербију“ и победе над ПОШК-ом, забележили нови нерешен резултат. Ватерполисти Звезде су у 7. колу Регионалне ватерполо лиге ремизирали са Приморцем у Црној Гори, а резултат је био 6:6.

У редовима Црвене звезде, коначно се искристалисао лидер овога младог тима. Звездин бисер, Кристијан Шулц, још једном је показао да је прави предводник Савићевог тима и будућност српског ватерпола. Шулц је голом у последњим тренуцима утакмице Звезду довео до изједначења и бода на гостовању.

Звезди је припала прва четвртина, а управо је Кристијан Шулц Звезди донео почетно вођство, али и био једини стрелац за црвено-беле у првој деоници која је завршена резултатом 2:1 за наш тим. Приморац је у наставку успео да преокрене резултат и на полувреме оде са предношћу од једног гола. Трећа четвртина је попут друге припала домаћину. На крају трећег периода, резултат је био 6:3, а једини гол за Звезду постигао је Васић из петерца. Мирисало је на нови пораз наших ватерполиста, а онда је уследила перфектна последња четвртина коју су црвено-бели добили са 3:0. Танкосић је смањио на 6:4. Перковић иако оптерећен личним грешкама, успео је да се сачува од искључења, а у финишу меча и погоди за 6:5 и доведе Звезду надомак изједначења. Велику радост и битан бод на гостовању донео је Кристијан Шулц.

Након 7 одиграних кола у регионалном шампионату, Црвена звезда се налази на 8. месту на табели. Црвено-бели су повезали три добра резултата, а нарочито радује то што су до неких бодова дошли у последњим секундама дуела.

Ватерполисти Црвене звезде у 8. колу Регионалне ватерполо лиге гостују екипи Шапца.