Ватерполисти победили Синтез за плеј-оф квалификација за ЛШ!

Црвено-бели су у трећем мечу друге рунде квалификација после велике борбе победили Вуљагмени резултатом 6:5 и тако се са две победе пласирали у плеј-оф квалификација, где се играју две утакмице. Звезда може да буде више него задовољна пошто је направила изненађење и са младом екипом се после три година пласирала у трећи круг, те је тако обезбедила додатне мечеве у европским такмичењима.

(Фото: Катринел Оприсиу)

Победници двомеча у трећем кругу квалификација такмичење настављају у групној фази Лиге шампиона, а поражени у квалификацијама за Куп Европе. Звезда је лоше почела на турниру у Орадеи, где је у првом колу изгубила од домаћина са сигурних 6:3. Мало ко се тада надао да ће Звезда успети да победи много искуснији Синтез из Казања, а потом и одличан грчки Вуљагмени. Ипак, црвено-бели, на клупи са Дејаном Савићем, успели су да направе изненађење и најпре са 10:7 победе Синтез, а потом и после драме Вуљагмени са 6:5.
Славље играча Звезде, квалификације за Лигу шампиона 2017

Грци су четири пута имали минималну предност, а онда су пулени Дејана Савића у четвртом периоду преузели вођство, повели 6:4 и сачували гол предности до краја. Грцима је одговарао и нерешен резултат, па је у завршници виђена драма.

Меч је обележио и велики број искључења. Црвено-бели су 13 пута имали играча мање, а крајем првог полувремена са правом замене искључен је Вељко Танкосић. Треба подсетити да је турнир пропустио Стефан Илић, а у трећој утакмици због вируса није играо Матеја Асановић. Грци су код вођства од 2:1 имали прилику из петерца да увећају предност, али нису успели. Минут и по касније Ђорђе Танасковић је погодио за 2:2, а потом је са правом замене искључен Танкосић.

У наставку је Вуљагмени водио 3:2 и 4:3, а Звезда је са играчем више стизала до поравнања. Грци су до краја тог периода имали још два напада са играчем више, али је резултат остао непромењен. Звезда је боље почела у последњих осам минута. Најпре је два пута имала бројчану предност у базену, а после је головима Огњена Стојановића и Милоша Шуберића повела 6:4. Вуљагмени је до краја имао две прилике са играчем више, а успео је да смањи тек 38 секунди пре краја.

Звезда ће око 14 сати сазнати име потенцијалних ривала а прво место јој гарантује лакше противнике у наредној рунди.

Звезда је против Вуљагменија играла у саставу: Добожанов, Танкосић, Јовић 1, Бурсаћ, Шуберић 1, Радовић, Његован, Тохољ 1, Николов, Танасковић 2, Стојановић 1, Асановић, Тодоровски.