Жиру спорним голом однео победу са Маракане

Фудбалери Црвене звезде поражени су у оквиру трећег кола Лиге Европе од лондонског Арсенала резултатом 0:1. Једини гол на мечу постигао је Оливије Жиру голом у 85. минуту из сумњиве ситуације.

На препуној Маракани, у спектаклу који су Делије чекале преко деценију, Звезда је изашла храбро на мегдан Арсеналу, чији је тренер Арсен Венгер изашао са „промешаним“ саставом, али и са доста јаких имена попут Вилшира, Волкота, Жируа, са којима су се наши штопери Савић и Ле Талек током већег дела утакмице сасвим коректно носили…

Нису фудбалери Црвене звезде превише респектовали ривала, штавише, трудили су се да дођу до гола вечерашњег ривала и у томе су и успевали у неколико наврата, али нажалост без учинка. Арсенал се „нудио“ нашем тиму остављајући простор за контранападе, што су играчи Звезде, махом преко бочних позиција на којима су деловали Срнић и Радоњић, обилато користили. Боаћи је водио рововске борбе са Елненијем и Дебишијем који се на терен вратио после дужег одсуства. Управо је Ричмонд Боаћи средином првог дела игре имао капиталну прилику после прекида и главом шутирао „од земљу“ али је лопта завршила на пречки. Био је то спасоносни моменат за Петра Чеха који је већ био матиран,а публика на стадиону већ видела лопту у голу.

Велике борбе водиле су се на средини терена где је Звездином игром газдовао Крстичић, али му је фалила подршка у виду Доналда. Кокелан, Меитленд Најлс и Нелсон су успели да искористе слабију мобилност нашег капитена те су лепо комбиновали око средине и отварали простор за Вилшира чије су брзина и техника долазиле до изражаја. Срећом, Арсеналу је фалило инспирације у завршници, али је један од шутева ка голу Борјана, од стране Волкота, сјајно одбрањен. На истеку 30. минута Радоњић је имао колосалну прилику, али је Петр Чех невероватном реакцијом скинуо већ виђену лопту. Навијачи Звезде, њих преко 50 000 на вечерашњем спектаклу, носили су своје љубимце и бодрили их од првог до последњег минута – нису Делије губиле наду ниједног секунда и били су права подршка нашим играчима, онако како треба и како наши момци и заслужују.

Венгер је успео да неутралише наша крила у кључним ситуацијама, саветовао је својим играчима у паузи између два дела игре да обрате пажњу на контранападе и ти савети су усвојени. Арсенал се одлучио да напада преко десне стране, изазивајући Родића који је вечерас одиграо слаб меч. Можда и преломни тренутак на мечу био је црвени картон нашег левог бека, можда и престрого досуђен. Родић је већ имао картон, нашао се у ваздушном дуелу са Нелсоном,а француски судија Беноа Бастијан извадио је жути картон по други пут, а за њим и црвени што је значило да Звезда последњих 15 минута игра са играчем мање. Играо се 85. минут када су гости одиграли класичну „арсеналску“ акцију, комбиновали на ивици казненог простора по ваздуху, и дошли до гола – ипак, комбинација Вилшира и Волкота врло вероватно је резултирала офсајдом пре него што је лопта стигла до Жируа који се елегантно снашао и матирао данас веома доброг Борјана. Био је то кључан детаљ на мечу, а Арсенал је утакмицу мирно привео крају и освојио нова три бода, за максималан учинак.

Звезда из прва три меча има четири бода, а наредни меч у Лиги Европе игра поново против Арсенала, овога пута у Лондону.