Звезда рутински савладала Морнар за успешан почетак сезоне!

Кошаркаши Црвене звезде успешно су стартовали нову сезону победом над екипом Морнара из Бара резултатом  пред око 2.000 гледалаца у хали „Пионир“. Звезда је од првог до последњег минута приказали квалитет и бољу игру и више него рутински стигли до тријумфа.

Почетак утакмице је у потпуности припао кошаркашима Звезде ношени енергијом фантастичног Матиаса Лесора. Француз је својим пожртвовањем, атрактивним закуцавањима и одличним скоком забележио 7 од укупно 13 поена колико је Звезда постигла у првих неколико минута. Одбрана је такође одлично функционисала, примивши само 6 поена. Изласком Лесора и и Рочестија из игре успорио је ритам у нападу, али је одбрана и даље обављала одличан посао, утакмица је добила нешто спорији темпо са малим бројем поена. Покушала је екипа Морнара и са зонском одбраном у последња два минута али је изузетно борбени Јовановић бриљирао са 4 поена у том периоду, тако да је на крајем првог периода Звезда имала предност 19:12.
Наставила је Звезда у истом темпу и на почетку друге четвртине. Бриљирали су Радичевић и Лазаревић у одбрани, потпуно онемогућивши бековима Морнара да било шта искреирају за своје саиграче. Пар тренутака концентрације, три брза фаула и слободна бацања су била све што је Морнар приказао у нападу. На другој страни терена све је функционисало – проток лопте, одличне кретње па је на првом тајмауту резултат био двоцифрен – 25:14. После тајмаута Морнар је искористио пар грешака у одбрани Звезде и направио мини серију од 7:2 па је тренер Алимпијевић морао да затражи тајмаут који је уозбиљио наше играче. Разиграо се Рочести са 5 везаних поена, Дангубић је погодио тројку за серију 8:0 и највећу предност на утакмици (35:21).
После тајмаута Морнара гости су се распуцали погодивши три тројке, али је Бјелица са своје две тројке одржавао разлику. Серијом од 7:0 на крају четвртине Звезда је на полувреме отишла са 17 разлике предности (47:30).
Сјајну партију Звезда је наставила и у другом полувремену и већ на почетку четвртине наговестила коначан исход ове утакмице. Тејлор Рочести је дириговао игром наше екипе, делио сјајне асистенције па је после три минута игре предност нарасла на 21 поен разлике. Серијом од 8:2 Морнар је смањио предност Звезде, али је Звезда одговорила својом серијом од 7-1 и са 20 разлике на крају треће четвртине (70:50) решила сваку дилему. Морнар је у последњој деоници покушао да серијом од 8:0 учини утакмицу мало занимљивијом али се Звезда одмах уозбиљила, Џејмс Фелдин се напокон разиграо па је Звезда рутински привела утакмицу крају.

Најефикаснији у редовима Звезде био је Матиас Лесор са 18 поена, Рочести је убацио 15 док је Бјелица постигао 13 поена. Наредну утакмицу Звезда игра са екипом Меге Бемакса у среду.