Звезда без шансе у Паризу

Фудбалери Црвене звезде поражени су у другом колу Лиге шампиона са 6:1 (4:0).

Црвена звезда није успела да направи сензацију и изненади екипу ПСЖ-а у другом колу Лиге шампиона. Француски шампион био је доминантан. Физички, технички, у свим сегментима игре супериорнији од нашег тима.

Црвено-бели ушли су храбро у меч. Јако, мушки и у „кост“, али та чврстина је трајала до 20. минута. Звездину браву је отворио Нејмар из слободног ударца и од тог тренутка постојао је само један тим на терену. Два минута касније било је 2:0, након комбинације Мбапеа и Нејмара, а до краја полувремена наш тим је примио још два гола. Најпре је Кавани „промешао“ тројицу дефанзиваца нашег тима и уз одбитак савладао Борјана. А након тога у листу стрелаца уписао се и Ди Марија на центаршут Мбапеа.

У наставку, Париз је наставио с притисцима, али је Борјан у неколико наврата спасао Звезду још веће катастрофе. Ипак у 70. минуту није ништа могао након одличне комбинације играча ПСЖ-а и гола Мбапеа.

Да спаси част тима успео је Марко Марин који је у 74. минуту, на асистенцију Ебесилија, постигао први гол за наш тим у овогодишњој Лиги шампиона. Ипак, најбољи играч меча, Бразилац Нејмар, постигао је свој трећи гол на утакмици у 80. минуту. Још једном из слободног ударца. До краја меча, Париз је и даље притискао наш тим, али се резултат није мењао.

Наши фудбалери у трећем колу гостију на „Енфилду“ екипи Ливерпула.