Звезда „демолирала“ Бор уз фантастичну подршку навијача

Кошаркашице Црвене звезде наставиле су редом да „мељу“ ривале. Oне су у заосталом мечу 13. кола Прве женске кошаркашке лиге савладале Бор резултатом 90-62.

Утакмица између Црвене звезде и Бора играна је у препуној хали УСЦ „Бор“, а Звездини навијачи још једном нису разочарали. И овога пута су били „ветар у леђа“ нашим кошаркашицама. Црвено-беле су уписале 13. победу у домаћој лиги, остале једини непоражени тим и додатно увећале бодовну предност у односу на главне пратиоце.

Осим у првој четвртини, у којој смо видели 6 промена резултата, четири пута је резултат био изједначен, нису имале проблема црвено-беле да дођу до нове победе и задрже максималан учинак у домаћем шампионату. Бор је серијом 5-0 дошао до предности 11-8 у 7. минуту. Црвена звезда узвратила серијом од девет узастопних кошева и на крају првих 10 минута имала вођство 11-18.

Звезда је наставила серију и у другој четвртини до 11-0, и врло брзо стигла до двоцифрене предности, коју је одржавала и контролисала током сусрета. Снежана Богићевић је 14 од 23 поена постигла у другом кварталу, укључујући и 9 на старту саме четвртине. На полувремену шампион Србије је имао на свом конту 12 поена предности, а резултат је био 20-42.

Друго полувреме Звезда је отворила серијом 10-0, стигла до +20, а затворила серијом 11-0, уз три тројке Милине Мишељић и тиме потврдила своју 13. победу. Тридесет поена су убациле црвено-беле у трећој деоници, четири успешна покушаја ван линије 6,75.

Последња четвртина није донела узбуђења, Звезда је имала максималних +32 након пете тројке Милине Мишељић – 58-90, а екипа Бора успела до краја само да смањи минус на коначних 62-90. Тренер Вуковић је дао прилику свим играчицама да забележе минутажу.

Најефикаснија у црвено-белим редовима била је Снежана Богићевић са 23 поена, Мишељић је додала 17 поена уз 7 скокова. Двоцифрене су биле и Мина Ђорђевић са 12, односно Александра Катанић са 10 поена.

Кошаркашице Звезде у среду, 26. децембра, дочекују екипу Цеља у оквиру регионалне лиге, а изванредну сезону затварају утакмицом против Шапца, која се игра у суботу, 29. децембра.