ЗВЕЗДА ДЕМОЛИРАЛА БУДУЋНОСТ ЗА ТИТУЛУ!

Црвена звезда је шампион АБА лиге. У петој одлучујућој утакмици потпуно је демолирала Будућност и победила резултатом 97:54. Овим је успехом је исправљена неправда и крађа коју је наш клуб доживео у прошлогодишњем финалу.

Почетак утакмице је каснио пошто су се кошаркаши Будућности вратили у свлачионице, и изашли на терен готово пола сата након предвиђеног почетка.

Од првог минута Звезда је заиграла агресивно и ангажовано пре свега у одбрани. Гости су трагали за решењем, али њега није било. У првој четвртини своје минијатуре су имали Филип Човић и Бранко Лазић, а Будућност постигла свега 13 поена укључујући тројку уз звук сирене. Друга четвртина донела је игру црвено-белих која ће се дуго препричавати. Искусни интернационалци Будућности нису могли да нађу решење, за десет минута су постигли свега 8 поена, а на другој страни су се смењивали расположени нападачи. Бриљирао је Кеј Си Риверс, Бориша Симанић је имао потезе којих се не би стидео ни НБА Топ 10, а када је Риверс у завршници деонице погодио било је чак 25 разлике 46:21.

И трећа четвртина је настављена у истом ритму. Разиграо се у тим моментима и Били Берон и креирао огромних ’’плус 38’’ половином трећег периода – 65:27. Слављеничка атмосфера у дворани ’’Александар Николић’’ могла је да почне. Историја се исписавала, а препуна дворана уживала. Са потпуним правом јер су изабраници Милана Томића пружили вече за незаборав.

Црвена звезда – Будућност  97:54 (18:13, 29:8, 27:16, 23:17)

Црвена звезда: Човић 9 (9ас), Кешељ 3, Давидовац 11 (5ск), Ненадић, Лазић 5, Фаје 10 (5ск), Берон 7 (5ас), Добрић 6 (5ск), Симанић 10 (5ск), Риверс 21 (6ск), Цирбес 5, Оџо 10 (6ск).