Звезда добила Јавор и Рикардиња!

Црвено-бели успешно пребродили тешко гостовање у Ивањици (0:2) и задржали лидерску позицију на табели. Јако леп гол Рикардиња можда означава жељени успон форме.

Након репрезентативне паузе фудбалери Црвене звезде су се вратили својим суперлигашким обавезама гостовањем у Ивањици. Скоро најјачи састав извео је тренер Милојевић, са изузетком Канге и Боаћија, које су мењали Рикардињо и Пешић. Звезда је од старта наметнула свој ритам игре и показала да јој је пауза доста пријала, јер су наши момци деловали свеже на терену. Тандем Доналд-Крстичић изгледао је сасвим коректно на средини терена, док су додатно време зa уигравање пред европске изазове имали и Савић и Ле Талек, који су вечерас чинили штоперски тандем.

Звездашка јавност била је критички оријентисана према Рикардињу након његових уводних партија у дресу нашег клуба, али након гола који је постигао у 15. минуту критике ће се,вероватно, претворити у позитивне. Био је то изузетан ударац Звездиног Бразилца са десне стране, сам је себи наместио лопту и опалио тако да голман домаћих није имао никакву шансу – веома атрактиван гол и рано вођство у Ивањици, што је свакако било преко потребно нашим момцима.

Ивањичани су, делује, били под утиском тог гола и нису се опоравили, те је наш тим настављао са иницијативом. Само десет минута након уводног гола, већ је било 0:2 – нови леп погодак постигао је Доналд из слободног ударца, а Рикардињо је још једном имао учешће тако што је изборио фаул у опасној зони. Два гола предности на тешком гостовању увели су меч у мирну луку, а црвено-бели су бећ већих проблема привели крају првих 45 минута игре у којем су били бољи ривал.

Друго полувреме донело је наставак иницијативе црвено-белих који су у рутинском маниру контролисали збивања на терену. Крстичић је одиграо јако квалитетан и зрео меч, а пратио га је и Мичел Доналд који све више личи на оног старог. Низале су се шансе Срнића и Пешића који су могли обојица да постигну макар по један погодак, али је голман Ђогатовић био на висини задатка спасивши свој тим тежег пораза. Један од играча који можда није имао свој дан данас био је Немања Радоњић, чији су продори по левој страни углавном бивали неуспешни, те је шеф струке Милојевић реаговао изменом, убацивши Луку Аџића.

Звезда је играла мирно, повезано, стрпљиво чекајући крај меча – нису хтели наши момци превише д „запињу“ пред меч против БАТЕ-а, а опет су играли довољно добро да Јавор није озбиљније припретио, сем шута Елиомара из слободног ударца средином другог дела игре.

До краја меча није било превише узбуђења у игри, те је меч завршен резултатом 0:2 чиме су црвено-бели задржали лидерску позицију на табели.