Звезда добила прву битку у плеј-офу!

Црвена звезда је дошла до веома битне победе у првој полуфиналној утакмици против екипе Партизана. У дербију за памћење црвено бели момци добили су резултатом 106:101 после продужетка. Најбољи у редовима Црвене звезде био је Били Берон са 23 поена, али веома битне улоге у важној победи имали су и Човић, Давидовац и Добрић.

Црвено-бели су боље ушли у меч, брзо стекли двоцифрену предност, са којом су и завршили прву четвртину – 21:11. Најубедљивију предност Звезда је имала у другој деоници 30:19, након чега је уследио велики преокрет Партизана. Црно-бели су до полувремена смањили предност ривала (36:35), повели почетком треће четвртине, да би у једном тренутку и сами стигли до 11 поена предности 52:41. У тим моемнтима Човић је постигао неколико узастопних улаза којима одржао Звезду у животу.

Након тога уласком Давидовца и серијом Добрића Звезда долази до предности. Ипак последња четвртина је била целим током веома неизвесна. Звезда је углавном водила, али су противници стизали предност, да би после једно промашеног бацања Човића Ренфро две секунде до краја постигао кош за изједначење – 85:85.

У додатних пет минута играло се „кош за кош“, све до задњег минута. Тада је Били Берон искористио блок Цирбеса и кренуо ка кошу при чему је дошло до неспортског фаула Ђорђа Гагића уз кош. Тада поенима Берона звезда долази до осетније предности коју је одржала до самог краја.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Били Берон са 23 поена, Дејан Давидовац је додао 18, а Филип Човић 16 поена.