Звезда доминантна и у другој утакмици финала

Црвена звезда је после само два дана приказала још једну феноменалну партију и дошла до друге победе у финалној серији АБА лиге. Овога пута противник из Подгорице савладан је резултатом 107:69. До веома важне победе Звезду је предводио Стратос Перпероглу са 17 поена, али треба истаћи да у Звездиним редовима није било слабе карике.

Будућност је боље почела, као и у првом мечу, преко Кларка и Битадзеа повела (0:4), али је уследио одговор серијом 8:0 (8:4). За само 71 секунду истом мером су узвратили Подгоричани, серијом 8:0 (8:12). Изједначила је Звезда, а при скору 12:14 пробио је Човић кроз средину и погодио уз фаул Баровића, реализовао је и додатно бацање (15:14). Црвено-бели су већ у првом полувремену дошли до +20 и то 75 секунди пре паузе, прво је мини серију гостију тројком прекинуо Давидовац (49:34), а онда су Фаје и Оџо убацили пет бацања (54:34).

Почетком другог полувремена Бел је погодио две тројке и довео госте на -12 (56:44), али је потом закуцао Оџо, Подгоричани дали лопту у руке Берону и опет је све било по старом (60:44). Ушао је у игру Човић, искреирао отворен шут за Берона и лагану тројку (63:44), а онда је лопту отео Фаје и набацио на таблу у контри (65:44) за максималних +21. Перпероглу је тројком, па двојком пред сам крај треће четвртине довео црвено-беле на +25 (76:51). Том приликом се повредио при доскоку и одвели су га у свлачионицу. Када је кренула рафална паљба стартом последњег дела и серија 11:0 црвено-белих само је било питање колики ће дебакл Подгоричана бити (у једном моменту читавих 40 разлике).

Тим Милана Томића, пети пут у сезони, из исто толико мечева, поново је убедљиво славио против шампиона Јадрана и стигао на победу да му преотме титулу, али и да се врати у Евролигу. Звезда је нанела најтежи пораз Будућности у АБА лиги последњих година и са огромном дозом самопоуздања иде у Подгорицу на наставак серије. Једини проблем за српски тим представља повреда Стратоса Перпероглуа, који је напустио терен у финишу треће деонице када је приликом поготка незгодно доскочио.