Звезда експресно решила Бачку

Црвена звезда савладала Бачку у 14. колу Суперлиге са 3:1 (2:0).

Лако и експресно је Црвена звезда савладала екипу Бачке у 14. колу Суперлиге. Победник је решен након 15. минута игре, где су цевено-бели стекли предност од два гола, а до краја меча виђен је одличан фудбал двеју екипа.

Меч између Звезде и Бачке обиловао је лепим потезима. Гости су дошли на Маракану да играју фудбал, па су навијачи уживали у отвореној и лепој фудбалској представи.

Звезда је повела након свега 26. секунди. Милан Павков је натрчао на лопту и са 20-ак метара послао је по земљи у сам ћошак противничког гола. До 15. минута било је већ 2:0. Стрелац другог гола био је Марко Гобељић. Десни бек је ефектно поклопио одбијену лопту и левом је закуцао у мрежу Бачке. До краја полувремена ређале су се шансе пред гостујућим голом, а најбољу шансу је имао Павков, али му је голман Зоговић одлично одбранио ударац главом.

Како је затворено прво полувреме, тако је отворено друго. Павков се поново нашао у одличној прилици. Родић је одлично центрирао с леве стране, а високи нападач са неколико метара пребацио гол ривала. У 62. минуту Звезда је повела са 3:0. Вељко Симић је шутирао са дистанце, лопта је закачила једног од дефанзиваца гостију и преварила одличног Зоговића.

Да екипа Бачке није дошла да се брани, потврдила је свега неколико минута касније. Радиновић је постигао почасни голгза Бачку. Фудбалер гостију топовски је шутирао са 20-ак метара и оставио Борјана без шансе да одбрани шут. То је био и коначан резултат меча, иако је Црвена звезда до краја могла да постигне још неки погодак, али лопта није хтела у мрежу.

Звезда у суботу игра од 15 часова у Новом Саду против екипе Пролетера.