ЗВЕЗДА ИДЕ ДАЉЕ: Делије се радују Прагу, Јовичић је паклено појачање!

Фудбалери Црвене звезде савладали су Иртиш из Павлодара резултатом 2:0 у реванш мечу другог кола квалификација, и на тај начин резервисали двомеч са прашком Спартом у наредном колу. Јовичић апсолутно доминирао и дизао Делије на ноге својом пожртвованошћу!

Са истом поставом као у Павлодару изашли су црвено-бели вечерас, што је осликало сигурност тренера Милојевића у 11 играча који су играли први меч другог кола квалификација. У неуобичајеној атмосфери, где су Делије биле смештене на јужној трибини, наши момци поново су у првом делу приказали дисциплиновану и пажљиву игру, против које гости из Казахстана нису имали решење. Ипак, велику грешку на самом старту направио је Мичел Доналд који је једним погрешним пасом отворио чисту контру гостима коју је, на нашу срећу, успешно сасекао храбри Јовичић. Био је то детаљ који је осликавао пад форме Звездиног Мича, али неколико минута касније уследила је ренесанса – Гелор Канга изборио је фаул у деветом минуту у опасној зони, а Мичел Доналд преузео одговорност да изведе слободан ударац. Био је то хируршки прецизан, филигрантски ударац који је завршио у мрежи голмана Лорије, чиме је Звезда стекла предност од 1:0. Звезди је евидентно „пао камен“ после тог поготка, а у наставку су наши момци имали иницијативу.

Десет минута након првог гола, комотно је могло да буде и 2:0, али је Боаћи, иако веома несебичан, можда и погрешио приликом жеље да дода лопту самом Анђелковићу, јер је и сам био у одличној позицији да реализује стопостотну шансу. Иртиш је имао среће, као и у 33. минуту када је Славољуб Срнић шутирао са 16 метара по земљи, а лопта прошла тик поред стативе. Ипак, и поред евидентне иницијативе, Звезди је фалило идеје и креације у нападу, што се најбоље осликавало чињеницом да је Бразилац Рикардињо био скоро па неприметан на терену, што већ уводи додатну дозу нервозе међу публиком. Највећи допринос видео се код Јовичића који је газдовао средином терена, секао контре противника, освајао дуеле и био агилан до максималних граница. Позади су сигурно деловали Ле Талек и Савић, који су нарочито успешни били у ваздуху. Ипак, до краја првог дела већих узбуђења није било, те се на одмор отишло предношћу Звезде од 1:0.

Друго полувреме донело је сличан сценарио – иницијативу црвено-белих, али без претераних дешавања. Канга је разигравао саиграче, али фалила је идеја у последњих 20 метара ривала. Звезда је лако освајала простор, пар пут су наши играчи прилично лепо комбиновали, али већим делом су одигравали једноставне пасове на средини терена. Са друге стране, један од сегмената у којем смо могли да претимо, и то смо радили, били су прекиди. После корнера скакао је Вујадин Савић, а у 60. минуту је, након фаула у опасној зони и одбитка лопте у казненом простору ривала, Рикардињов волеј завршио мало поред стативе.

Наставак другог полувремена донео је нешто статичнију игру, па чак и иницијативу екипе из Павлодара, што се није допало навијачима на стадиону Рајко Митић. Било је јасно да тренер Милојевић нешто мора да коригује у игри, а прва промена дошла је у лику Џона Руиза који је заменио Рикардиња. И после ове утакмице остаће променљив утисак о појачању из Шерифа, који јесте био невидљив, али је у неколико наврата једноставним потезима и квалитетним шутем са дистанце показао да поседује одређене квалитете у игри.

Одлучила је Звезда да крене по други гол и то јој се потпуно исплатило – перфектан продор Јовичића по левој страни и асистенција за Славољуба Срнића били су довољни за 2:0 и еуфорију на стадиону, са којег се видео следећи двомеч и прави тест против прашке Спарте. Срнић је претерао са слављем што је значило и жути картон који га је аутоматски елиминисао из првог меча на Маракани. Јовичић је показао да је одлично појачање и да ће брзо ући под кожу Делијама које највише умеју да цене пожртвовање и срце на терену. Стрелца другог гола заменио је Пешић у 80. минуту, чиме је уписао деби у црвено-белом дресу. До краја меча није било промене резултата, па је Звезда победом од 2:0 оверила пролаз у наредно коло квалификација.